Шкільні новини 2021-2022 н.р.

               

Новий 2022 рік

Новий рік – найулюбленіше свято всіх дітей. Воно завжди асоціюється з ялинкою, подарунками, смаколиками, святковим настроєм і, звичайно, з Дідом Морозом та Снігуронькою.

Не обминув радісний, святковий настрій і учнів Могутненського НВК. Діти з нетерпінням чекали цього дня, коли до них завітає чарівна Новорічна казка з солодкими подарунками, веселим іграми, квестами та конкурсами.

Адміністрація, педагогічний колектив та учні щиро дякують фермерам Костенку М.І., Овчаренку І.О., Колосюку О.М., Скринику С.А. та Столярчук Л.В. за солодкі подарунки на Новий рік.

Нехай усі невдачі та втрати стануть лиш порошинкою минулого. Нехай цей рік подарує лише щастя та добробут, у серці горить яскравий вогонь любові, а вдачі та везіння достатньо буде на весь рік. З Новим роком!

 Відео "Новорічні казки"

День Святого Миколая

Одна із найочікуваніших дат у році, день, перед яким усі дітлахи намагаються бути якомога чемнішими – свято Миколая. День Святого Миколая – це свято, у яке здійснюються найзаповітніші мрії, свято, яке завжди розмальовує наші обличчя щирими посмішками, а наші душі – теплим та незгасаючим вогнем любові до ближнього.

Адміністрація , педагогічний колектив та учні Могутненського НВК щиро дякують Демченку В.М., Демченку О.В. та Катеринівській сільській раді за солодкі подарунки до Дня святого Миколая.

Свято Миколая

Міжнародний день прав людини

10 грудня в світі святкують Міжнародний день прав людини. У цей день зазвичай згадують про механізми досягнення безпеки в суспільстві й зусиллях світового співтовариства щодо виховання підростаючих поколінь у дусі дотримання прав людини.

Соціальний педагогог Снісар Т.В. провела годину спілкування у 5 і 6 класах  на тему: «Чи знаєш ти свої права та обов’язки?». Класні керівники провели години спілкування з учнями 7-8 класів «Права людини», а учні 9-11 класів взяли участь у круглому столі «Правова культура населення», який провів вчитель права Шеввко С.Г.. Діти під час заходів ознайомились з правами, які мають громадяни України, та правами, які мають діти у нашій державі згідно з Конвенцією ООН про права дитини.

Гурт захисту прав дитини учнівського самоврядування підготував для учнів початкових класів інформаційні хвилинки про права дітей та організували перегляд мультфільму «Права дітей у казках». 

День Збройних сил України

День Збройних сил України – це свято, коли в серцях у кожного патріота поєднуються гордість за наших героїв і смуток за тих, хто боронив Україну до останнього. Це свято не лише військових, а й усіх свідомих громадян, які вболівають за долю нашої землі і нашого народу. І нарешті, 6 грудня – свято чоловіків – чоловіків, які захищають спокій наших домівок, лицарів, здатних завжди підставити своє сильне плече чарівній половині людства. Тому в Могутненському НВК керівник гуртка «Джура» Геля О.Г. провів між гуртківцями змагання «Ну-мо, хлопці!». У змаганні гуртківці показали гарні результати і з фізичної підготовки, з військової та медичної підготовки. Дівчатка виготовили та привітали листівками сильну половину НВК. Учні 1-4 класів створили малюнки «Зі святом, захисники!».

Головне – людина, а не її інвалідність

3 грудня — Міжнародний день людей з інвалідністю. Головна мета цієї дати — закликати країни світу зробити все можливе для подальшої інтеграції людей з інвалідністю в життя суспільства, адже часто їхня дискримінація має як фізичні, так і соціальні бар’єри.

Могутненський НВК приєднався до проведення заходів  з нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю. Соціальний педагог та класні керівники провели бесіди «Головне – людина, а не її інвалідність», метою яких було розкрити зміст поняття «людина з інвалідністю», виховувати здатність бачити і розуміти відмінність іншої людини від себе, спонукати до виховання доброзичливості, чуйності, взаємоповаги, терпимості і небайдужості. Учнівське самоврядування підготувало презентацію «Видатні люди з інвалідністю».

«Знати, щоб жити»

1 грудня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У цей день акцентується увага на тому, яку серйозну загрозу для життя людей в усьому світі становить ця глобальна проблема.

Саме сьогодні соціальний педагог Снісар Т.В. спільно із учнями 9 класу провели урок з елементами тренінгу «ВІЛ/СНІД: обізнаний значить захищений». Учні обговорювали відмінність між СНІДом та ВІЛом, всі ризики зараження та способи запобігання інфікування. Вчитель основ здоров’я Гудзенко О.І. провела вікторину «СНІД: знати, щоб жити», завдяки якій діти дізнались про ВІЛ, СНІД, засоби безпеки та попередження захворювання. Класні керівники провели інформаційні хвилинки «Не варто боятися. Треба знати».

Рідна мова чиста, як роса

«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова…» - писав Панас Мирний.

9 листопада ми відзначаємо велике свято – День української писемності та мови. Народна мудрість стверджує: скільки знаєш мов, стільки разів ти людина. Але ми впевнені, що без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною власного народу, його історії та культури.

Цього святкового дня бажаючі вчителі та учні демонстрували рівень знань з української мови долучившись до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.  Вчитель української мови провела захід «Мова наша колискова». Свято рідної мови вдалося змістовним та цікавим. Учні ще раз переконалися, що рідна мова – це «мова єднання», братньої любові та поваги, взаємопідтримки й розуміння. Навчально-пізнавальний гурт учнівського самоврядування провели флешмоб «Мова нас єднає».
Свято Всіх Святих – Halloween

Ще зовсім недавно це свято відзначалося лише в США, проте тепер воно набуває все більшої популярності  і в Україні. За ініціативи учнівського самоврядування в Могутненському НВК напередодні осінніх канікул пройшло уже традиційне, надзвичайно веселе свято Всіх Святих – Halloween. Діти виявили неабияку  фантазію, щоб створити цікаві костюми. Привиди, гобліни, відьми та інша нечиста сила! Кого тільки не зустрінеш у цей день. Гарбуз «Джек»– це найголовніший хеловінський символ  і він прикрашав усе святкове дійство. Цікаві конкурси та «страшні історії» зробили це свято незабутнім, оригінальним і дуже веселим. А завершилося свято веселою дискотекою.
   Голодомор - біль душі та пам'ять серця

Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 р.р. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших.

Напередодні Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті померлим від голоду», приуроченій Голодомору 1932-1933 років в Україні, в Могутненському НВК пройшло ряд заходів. Класними керівниками 1-11 класів, вчителем історії Шевко С.Г. проведені години спілкування, круглі столи, уроки історичної пам’яті «Моторошні дні в історії українського народу». В шкільній бібліотеці протягом тижня діяла книжкова виставка «Голодний 1933-й» і діти мали змогу переглянути книгу пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років. Вшановуючи тих, хто загинув у страшні часи Голодомору, учнівське самоврядування випустило інформаційні тематичні плакати «Знаємо. Сумуємо. Пам’ятаємо».       

  «Вільні творять майбутнє!»

Серед  свят нашої держави  -  одним з найбільш вагомих та значимих  є День Гідності та Свободи, коли ми згадуємо Героїв Небесної Сотні, події Євромайдану, Революції  Гідності. З нагоди відзначення  цієї дати в Могутненському НВК були проведені заходи, спрямовані на вшанування патріотизму та мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси, європейський вибір нашої держави. 

Учнівське самоврядування підготували інформацію про події листопада 2013 року, розповідали що для кожного означає бути гідним та вільним. Діти переглянули відеоролик «Ми різні, але Свобода та Гідність нас об’єднують і ми вільні творити своє майбутнє».

Вчитель історії Шевко С.Г. провів  тематичний урок «Наш дух не зламати, свободу -  не вбити». Класоводи провели з учнями 1-4 класів конкурс малюнків  «Вільна Україна», учні 5 класу склали колаж «Україна в серці».  Класні керівники 6-11 класів провели виховні години «Вільні творять майбутнє!»  визначили значення слів «свобода» та «гідність», долучились до хронології подій, переглянули документальний фільм «Революція Гідності».

Спасибі  всім, хто відстояв майдан, за яскравий приклад мужності, сили духу, чесності, патріотизму, гідності та свободи!     

   
День толерантності

У рамках відзначення Міжнародного дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних відносин між учасниками навчально-виховного процесу в Могутненському НВК проведено заходи приурочені цьому дню.

Для учнів 1-4 класів були проведені години спілкування «Планета толерантності» та створювали «Квітку толерантності».

Учні 4 класу переглядали та обговорювали мультиплікаційний фільм про дружбу та толерантність, намагалися розібратися із таким поняттям, як «дружба», говорили про терпіння, добре ставлення не тільки до людей, а й до всього живого, та трудилися над виготовленням колажу «Я толерантний».

Для учнів 5-11 класів проведені бесіди: «Учимося толерантності», «Всі ми різні, всі ми рівні», «Толерантність – шлях до гуманізму», «Сходинки толерантності». Учні мали можливість самостійно дослідити рівень своєї толерантності, засвоїли, що відсутність самоконтролю, розуміння іншого, презирство, підозрілість, недовіра, егоїзм, емоційна неврівноваженість породжують напруженість, позбавляють простір міжособистісних відносин почуття захищеності й безпеки, приводять до злочинів, конфліктів, війн.

День українського козацтва та Захисника Вітчизни

14 жовтня українці відзначали одразу три величні свята – День захисника України, День українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці.

 З нагоди свята у Могутненському НВК відбувся ряд тематичних заходів: спортивно-розважальна гра «Козацькі забави» для учнів 5-11 класів, провів вчитель фізичної культури Геля О.Г.;  інтелектуально-розважальна гра «Козацькому роду нема переводу» для учнів 7-8 класів, провела педагог-організатор Прудченко О.І; конкурсно-ігрові уроки «Всі ми – діти козацького роду!» та вікторини на козацьку тематику для учнів 1-4 класів; години спілкування: «Наша слава козацька не вмре, не загине!», бесіди: «Ми – нащадки козацької слави», які були спрямовані на виховання в учнів патріотизму, інтересу до вивчення історії свого народу, бажання стати нащадками славних лицарів – українських козаків; свято «Посвята в козачата» учнів 5 класу.

Проведення таких заходів допомагає дітям краще пізнати історію своєї країни, адже нам всім потрібно дбати про культурне і духовне відродження народу, потрібно навчитися пишатися тим, що ми – українці.

Відео гра "Козацькому роду нема переводу"


Тиждень хімії та біології

З метою покращення знань про природу, розвитку почуття відповідальності за Землю, заохочення до вивчення природничих наук, зокрема науки про життя у всіх його проявах – біології з 04 по 08 жовтня 2021 р. у Могутненському НВК проходив Тиждень хімії та біології.

Упродовж тижня учні поринули у світ цікавого «природничого» життя. Вчитель хімії та біології Чорна Ю.В. підготувала та провела ряд цікавих та змістовних заходів спрямованих на поглиблення хімічних та біологічних знань: виставка стін газет; перегляд відеороликів учнями 5-6 класів «Цікаві факти про рослини і тварини»; флешмоб для учнів 7-8 класів «Зелена планета» ; розгадування кросвордів, ребусів, загадок.. Яскравим завершенням Тижня хімії та біології було проведення квесту «Таємниці алхіміка або таємниці життя на планеті Земля» для учнів 8-9 класів, який допомагали провести учні 11 класу.


День захисту тварин

4 жовтня, Всесвітній день захисту тварин — це свято, яке допомагає об'єднати зусилля усіх, хто дбає про домашніх і бездомних тварин.

З метою виховання любові до тварин, поваги до вірності, відданості домашніх улюбленців, відповідальності за приручених тварин, у НВК, з учнями 1-4 класів проведено урок Доброти «Гуманне ставлення до тварин».

Для учнів 5-6 класів був про квест. Під час гри діти дізналися багато цікавих фактів із життя тварин, проходили різними зупинками і шукали скарб. Учні 7 класу  підготували міні-проекти  «Рекордсмени серед тварин».

День учителя

День вчителя - одне із найяскравіших осінніх свят! І пройшов цей святковий День в Могутненському НВК, як завжди, яскраво, весело та креативно! Учні заздалегідь готувалися до цього свята: прикрашали класні кімнати та готували привітання для вчителів.

Мабуть, кожна дитина в школі мріяла відчути себе в ролі вчителя, тому за шкільною традицією День вчителя – ще й день учнівського самоврядування. Учні 11 класу побували у ролі учителів, класних керівників та адміністрації школи. Виконуючи свої обов’язки, вони відчули наскільки відповідальна та нелегка вчительська праця. Учні-вчителі відповідально поставилися до своєї роботи та цікаво й креативно  провели уроки, а пізніше  з педагогом-організатором Прудченко О.І. провели для вчителів вікторину «Вчитель – мудрий!»

День людей похилого віку

Щороку 1 жовтня українці, разом зі всією світовою спільнотою, засвідчують глибоку пошану людям похилого віку, які своєю багаторічною наполегливою працею та героїчними подвигами закладали підвалини української державності, є носіями кращих культурних та трудових традицій.

З нагоди відзначення Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана 1,2 жовтня у Могутненському НВК було проведено ряд заходів, а саме:конкурс вітальних листівок; бесіди «Шануймо старість», «Повага – ниточка, що з’єднує покоління», «Сивина на скронях – мудрість у очах»;

Кожного дня учні нашого НВК допомагають своїм близьким людям похилого віку, та сьогодні волонтерський загін «Прометей» провів акцію «Подаруй добро». В рамках акції учасники загону надали посильну допомогу не лише рідним бабусям та дідусям, а й пересічним громадянам похилого віку.


Тиждень географії

З 27.09 по 01.10. 2021р в Могутненському НВК відповідно до плану проходив тиждень географії, організатором тижня був вчитель географії Прудченко О.І.

Метою проведення заходів було поглиблення знань учнів із географії, розширення їхнього наукового світогляду, підвищення інтересу до вивчення географічної науки, дослідження навколишнього середовища, всебічного розвитку особистості, а також формування інтересу до вивчення географії.

Упродовж тижня було проведено такі заходи: конкурс стінгазет «Цікава географія»;  конкурс «Я знаю Україну» для учнів 8-9 класів; конкурс міні-проектів «Цікаві природні об’єкти» для 7 класу; розгадування кросвордів, ребусів; інтелектуально-розважальна географічна гра «Хто зверху» для 11 класу.

Всі учасники отримали дипломи переможців і подяки за активну участь в проведенні тижня географії. Тиждень географії виявився насиченим, цікавим, довів, що географічна наука корисна у сучасному світі і захоплює своїми цікавими фактами та відкриттями. Здобувачі освіти показали добрі знання з географії, вміння застосовувати теоретичні знання на практиці, отримали позитивні емоції.
«Бабин Яр: без права на забуття»

«Бабин Яр – це трагедія всього людства, але сталася вона на українській землі. І тому українець не має права забувати про неї так само, як і єврей. Бабин Яр – це наша спільна трагедія, трагедія перш за все єврейського і українського народів» – писав Іван Дзюба.

До цієї  пам'ятної доти в Могутненському НВК класними керівниками були проведені  інформаційні хвилини.  Вчитель історії Шевко С.Г. провів урок пам’яті «Бабин Яр: без права на забуття». У середу, 29 вересня 2021 року, у НВК для учнів 9-11 класів відбувся Національний урок, приурочений до 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру.
Конкурс «Зірки дошкілля»

24 вересня 2021 року відбувся конкурс між вихователями закладів дошкільної освіти Катеринівської громади Кропивницького району. У цьому конкурсі взяла участь і наша зіронька Овчаренко О.В.. Бажаємо Оксані Вікторівні професійного зростання, успіхів у вихованні дошкільнят та особистого благополуччя! День партизанської слави

Щорічно 22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави. У цей день ми вшановуємо пам’ять тих, хто вніс неоціненний вклад у перемогу над фашизмом у Європі. Подвиги партизан та підпільників, які пройшли крізь важкі, страшні випробування, ніким не забуті. Вчитель історії Шевко С.Г. провів для учнів 11 класу урок історичної пам’яті «Пам’ять про минуле» , де учні дізнались про хоробрість, мужність, самосвідомість учасників партизанського руху. Учні 7-9 класів переглянули відео «Слава вам, герої-партизани!». Класні керівники провели інформаційні хвилинки « Партизанськими стежками».

Проведені заходи – це  данина нашої  поваги  до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистськими окупантами  в глибокому тилу ворога, адже безсмертний подвиг партизанів та підпільників назавжди буде для кожного з нас прикладом патріотизму, незламного духу та безмежної любові до рідної землі.День миру

До Міжнародного дня миру у Могутненському НВК пройшли тематичні заходи. Для  учнів початкових класів провели  флешмоб «Ми за МИР», під час якого діти на кольорових долоньках писали свої мрії про мир на планеті і кріпили їх на плакатах. Щирі посмішки на дитячих обличчях говорили про те, що вони задоволені своєю участю в такій серйозній громадській справі. Учні 5-6 класів приєдналися до Всеукраїнської кампанії  «Голуб миру» та виготовили паперових голубів, як символ миру та духовного розвитку нації. Класні керівники провели години спілкування «Мир на землі – радість у родині», у шкільній бібліотеці організована книжкова виставка «Під мирним небом».
 

Олімпійський тиждень

Традиційно на початку нового навчального року в Могутненському НВК було проведено «Олімпійський тиждень», у рамках якого організовано чимало цікавих заходів: тематичні виховні години, інформаційні хвилинки, олімпійські уроки, конкурс малюнків, спортивні змагання між класами, які мали на меті пропагувати серед дітей та учнівської молоді здоровий спосіб життя, сприяти залученню їх до активних занять спортом.

Для учнів початкових класів було проведено конкурс малюнків «Я – майбутній олімпієць». Учні 5-6 класів переглянули відео-презентацію «Історія створення олімпійських ігор». Олімпійський урок для учнів 7 - 8 класів провів вчитель фізичної культури Геля О.Г. Для учнів 9-11 класів проведено заняття на тему «Ми олімпійці», де діти ознайомилися з презентацією  «Олімпійська гордість України». Для збірних команд 7-11 класів вчитель фізкультури провів змагання з футболу та волейболу. 


                    Зустріч з працівниками поліції

Сьогодні як ніколи постає важливість співпраці навчального закладу з працівниками правоохоронних органів. Адже профілактична робота дає можливість зберегти дітей від необдуманих вчинків, навчити правильно діяти в конфліктних ситуаціях, як приймати зважені рішення , допомогти оволодіти навичками самозбереження.

8 вересня в Могутненському НВК відбулася зустріч 8-11 класів з старшим інспектором сектору ювенальної превенції Кропивницького районного управління поліції Дар'єю Калабановою та дільничним іспектором Катеринівської ТГ Юрієм Береговим, які провели із здобувачами освіти роз'яснювальну профілактичну бесіду з питань правової відповідальності. Велику увагу поліцейські звернули темі булінгу, а також на правила безпечного інтернету та кібербулінгу. Слухачі змогли задати питання фахівцям, розширити свої знання не тільки про свої права, а й про обов'язки та відповідальність за вчинення правопорушень .

Адміністрація НВК щиро вдячна правоохоронним органам за співпрацю та професіоналізм!
                         День Знань

В прекрасний перший осінній день, зранку подвір’я Могутненського НВК наповнилося дитячим щебетом, посмішками вчителів і букетами найкрасивіших осінніх квітів.

Могутненський НВК гостинно відкрив двері для своїх учнів, зокрема, для маленьких першокласників.

   Це вони сьогодні вперше стоять схвильовано дивлячись допитливими очима, старанно розповідають вірші та співають пісні про школу. Для одинадцятикласників цей навчальний рік буде останнім і вирішальним, він прокладе межу між дитинством і дорослим життям.

Нехай цей навчальний рік буде щасливим, творчим та сповненим здобутками.

Зі святом вас, любі діти і вчителі!!!

 Відео Першого дзвоника
Немає коментарів:

Дописати коментар