Шкільні новини 2017-2021

День захисту дітей

Дитинство – найпрекрасніша мить нашого життя, це – пора сподівань та здійснення мрій. Немає більшого щастя у світі, аніж посмішки дитини.

1 червня в Могутненському НВК відзначали Міжнародний день захисту дітей. В цей день було проведено різноманітні ігри та конкурси, на яких дітки мали можливість позмагатися та відпочити. Усі діти із задоволенням виконували завдання. Проведенні заходи подарували радість, незабутні враження, безліч мега позитивних емоцій,  чудових моментів та просто веселе проведення часу.





Останній дзвоник

Оберемки квітів, усміхнені обличчя, сльози на очах, щирі слова та вітання – все це свято Останнього дзвоника.

Для кожного з нас цей день має своє значення. Для учнів – це нова валіза знань за плечима, для вчителів – гордість за виховання майбутнього покоління, для батьків – мить, коли їхні діти стають дорослішими на рік.

Сьогодні особливий день для наших випускників. Для когось — це початок нового навчання, здобуття вищої освіти, для когось — початок трудового життя. Нехай вам щастить у всіх ваших починаннях. Бажаємо вам амбітних планів і величних звершень, невгамовності і пошуку.

У добру путь і щасливу днину, дорогі випускники!

Чудових вам канікул, школярі!





День вишиванки

Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

У Могутненському НВК все замайоріло всіма кольорами веселки. Діти, вчителі та працівники одягнули найбільшу гордість нашого народу – українську вишиванку. Навчання розпочали тематичною лінійкою, приуроченою Дню вишиванки, на якій пригадали цікаві історичні факти про наш традиційний одяг, розказували вірші, а на завершення дівчата 7 класу подарували для всіх присутніх пісню про вишиванку. 






День пам’яті та примирення та День перемоги

8 й 9 травня відзначаємо День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, яка забрала життя від 50 до 85 мільйонів людей в усьому світі.

Здобувачі освіти Могутненського НВК долучилися до відзначення цих особливих для всіх днів, що викликають відчуття безмежної гордості за наш народ та водночас уособлюють героїзм і вічну скорботу за мільйонами нерозквітлих українських доль, нездійснених мрій і задумів. Для учнів початкових класів класоводами  були проведені   уроки  пам’яті «Мужність і відвага крізь покоління», а для учнів 5 – 11 класів класні керівники провели уроки звитяги на тему «Бережемо пам’ять про подвиг» , на яких висвітлили  події Другої світової  війни та бойовий шлях, що пройшов український народ за роки війни. Пам’ять загиблих героїв, які віддали своє життя за Батьківщину, учні, педагоги вшанували хвилиною мовчання.

Вчитель  історії Сергій Шевко  провів  для учнів  8 класу екскурсію до музейної кімнати, де діти мали змогу дізнатися про незабутній подвиг солдат-оносельців, які ціною свого життя рятували світ від фашизму, про їх нелегке життя під час воєнних років. Із здобувачами освіти 6 класу Сергій Георгійович поклав квіти до пам’ятника «Невідомому солдату» та розповів їм про полеглих солдат, які віддали своє життя за визволення нашого села.

Учні взяли активну участь у Всеукраїнській  акції «Маки пам’яті» та у конкурсі стінівок «Я малюю Перемогу».

Пам’ятаємо тих, хто загинув у роки Другої світової війни, хто звеличив нашу землю, героїв Небесної Сотні, воїнів та інших загиблих на Сході України у боротьбі за правду, справедливість, свободу, цілісність та єдність нашої держави.

Україна не хоче руйнувати, а хоче Створювати і Будувати! Ні – війні! Нехай буде Мир! Любімо одне одного!













Військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»)

З метою удосконалення форм і методів позакласної роботи з військово –патріотичного та морально – етичного виховання учнівської молоді в роях та закладах освіти в цілому, розвитку соціальної згуртованості суб`єктів освітнього процесу, шляхів підвищення престижу суспільно – корисної праці здобувачів освіти, формування їх лідерських якостей у травні 2021 року рій Могутненського НВК «Січові Стрільці» приймав участь відбірковому етапі Катеринівської територіальної громади  Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у форматі онлайн – огляду.

Завданнями конкурсних змагань було фізичне, соціальне, розумове виховання української молоді на основі козацьких морально-світоглядних цінностей, формування серед молоді засад здорового способу життя засобами туризму і спорту.





Фестиваль ранкової зарядки

 «Здоров’я – найбільша цінність», – говорить народна мудрість. А сучасне життя вимагає від нас бути активними, тому ми повинні турбуватися про своє здоров’я.

Учні Могутненського НВК також долучилися до фестивалю ранкової зарядки. Головною метою якого – є пропаганда активного способу життя, як одного із чинників гармонійного розвитку людини.

Всі учасники фестивалю отримали справжнє задоволення від активної зарядки, заряд енергії та бадьорий настрій, і вкотре довели всім, що рух – це здоров’я!




Великодні барви

У кожній українській родині знають, що Великдень - одне з найбільших й найшанованіших після Різдва християнських свят. Тому до світлого свята Великодня у Могутненському НВК відбулась виставка поробок «Великодні барви». На виставці було представлено весь спектр учнівської декоративно-прикладної діяльності з використанням різних технік виконання. Вестибюль НВК майорів різними барвами, які підіймають настій в очікуванні свята Воскресіння Господнього.










Тиждень надзвичайних ситуацій і День ЦЗ

З 26 по 30 квітня 2021 року у Могутненському НВК проходив тиждень «Безпека людини в небезпечних ситуаціях».  Завданням цього тижня було вироблення у здобувачів освіти умінь та  навичок правильно і чітко діяти у різних надзвичайних ситуаціях  для захисту свого здоров'я та життя, удосконалення теоретичних знань та практичних навичок під час захисту від наслідків надзвичайних ситуацій.

У рамках тижня було проведено тематичні класні години, квести,  бесіди, вікторини з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, спортивні змагання, конкурси стіннівок та малюнків, естафети та День цивільного захисту. Метою заходів було формування в учнів свідомого ставлення до свого життя та здоров’я; популяризація  основних правил безпечної життєдіяльності серед молоді;  розвиток  в учнів життєвих навичок, що мають ключове значення для безпеки повсякденного життя; виховування  гуманного ставлення до людини, що потрапила в біду, вироблення у школярів співчуття, бажання допомогти; пропагування професії рятувальника.

29 квітня було проведено День цивільного захисту, який розпочався зі збору керівного та начальницького складу цивільного захисту школи та проведенням загальношкільної лінійки, на якій ознайомили усіх учасників з основними цілями та завданнями Дня ЦЗ. Після цього було відпрацьовано порядок дій при загрозі пожежної тривоги з учбовою евакуацією для всіх учасників навчально-виховного процесу без попередження за сигналом «Увага всім» та змагання  з відпрацюванням допомоги потерпілому в різних складних ситуаціях.









 

Дзвони Чорнобиля

26 квітня 2021 року виповнюється 35 років з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, яка вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Відлуння цієї трагедії ми чуємо і донині… 

Заходи, пов’язаних з 35-ми роковинами Чорнобильської катастрофи в Могутненському НВК проведені з метою розширення знань учнів про Чорнобильську трагедію,  потенційну небезпеку радіації; ознайомлення з новими фактами про ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС; виховання почуття поваги і пам’яті до трагічних сторінок України.

Для здобувачів освіти в НВК проведено ряд наступних заходів:

конкурс малюнків та стіннівок  на тему «Чорнобиль очима дітей»;

години спілкування «Земля опалена Чорнобилем», «Безсмертна пам’ять про героїв», «Слава і шана ліквідаторам аварії на ЧАЕС», «Дзвони Чорнобиля», «Чорнобиль: втрачене місто», «Екологічні наслідки Чорнобиля», «Подвиг ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС», «Чорнобиль – біль і трагедія українського народу», «Чорнобильська катастрофа: причини та наслідки»;

перегляд документальних фільмів «Чорнобиль пам’ять України», «На Чорнобиль журавлі летіли», «За годину до вибуху»;

інформаційна година «Чорна спадщина Чорнобиля».





Всесвітній день книги і авторського права

23 квітня - доленосна для світової літератури дата. У цей день народились такі видатні письменники, як Моріс Дрюон, Володимир Набоков, Андрій Курков, Григорій Тютюнник, а також померли такі літературні велетні, як Мігель де Сервантес Сааведра, Вільям Шекспір, Інка Гарсіласо де ла Вега, Михайло Коцюбинський. Тому природно, що саме цей день, був обраний Генеральною конференцією ЮНЕСКО Всесвітнім днем книги та авторського права.

До Всесвітнього Дня книги та авторського права в Могутненському НВК бібліотекар Світлана Шевко провела із здобувачами освіти 3 - 4 класів бесіду «Книга - найкращий друг»,  також учні здійснили віртуальну екскурсію «Пам'ятники книгам».  До цього Дня було оформлено виставку літератури «Її величність книга».

І наостанок, настанова від К. Паустовського: «Читайте! Читайте! Читайте! Читайте не поспішаючи, щоб не втратити жодної краплі коштовного змісту книги. Читайте! Нехай не буде жодного дня, коли б ви не прочитали хоча б однієї сторінки з нової книги!».





День Землі

22 квітня на планеті відмічається Всесвітній День Землі, покликаний об'єднати людей планети в справі захисту навколишнього середовища, нагадати про те, що планета, яка дарувала нам життя, унікальна й має потребу в турботі й захисті. Міжнародний день Землі – свято чистої Води, Землі і Повітря.

З метою привернення уваги до проблем Землі та навколишнього середовища,  пропагування екологічної культури, захисту навколишнього середовища, розвитку в учнів інтересу до природничих наук, в Могутненському НВК вчитель географії Ольга Прудченко провела для учнів 6 – 7 класів вікторину «Земля – наш дім». Вікторина  проходила у формі мандрівки. Виконуючи завдання, учні демонстрували свої знання з географії, природознавства, екології та біології. Переможці та найактивніші учасники отримали грамоти.

В рамках Всесвітнього Дня Землі, з метою озеленення та благоустрою території НВК проведено трудову акцію «Посади дерево». Здобувачі освіти, педагогічні працівники, технічний персонал та рій «Січові стрільці» посадили дерева та кущі горобини, горіха, берези, калини, туї, ялівця та гібіскуса.

  Якщо б кожна людина на клаптику землі своєї, зробила все, що вона може, яка прекрасна була б наша Земля.










Тиждень математики

В Могутненському НВК пройшов тиждень математики. Метою якого  було урізноманітнення розумової діяльності учнів, уяви, спостережливості, розвитку мислення, логіки, порівняння та абстрагування.  Під час Тижня вчитель математики Алла Баришева провела різноманітні ігри, вікторини, конкурси та розважально-інтелектуальну гру «Хто зверху?». 

Здобувачі освіти 5 – 6 класів на уроках розгадували математичні ребуси, кросворди та грали в математичні ігри «Математичне лото», «Твоя логіка». Учні 7 – 8  класів брали участь у вікторині «Математика на кожному кроці»,  під час якої діти не тільки відповідали на запитання та розв’язували цікаві задачі, а й показали, що володіють почуттям гумору, вміють підтримувати один одного; виявляють вміння знайти розв’язання до складних логічних задач. Учні 10-11 класів взяли участь у розважально-інтелектуальній грі «Хто зверху?», де хлопчики і дівчатка змагалися за кращих знавців математики, перемога була на стороні дівчат. В ході змагань школярі із поставленими завданнями справились, впевнено відповідали на запитання, були активними та отримали емоційно-позитивний заряд. 









День космонавтики

12 квітня відзначається Всесвітній день авіації та космонавтики.  Тому, сьогодні  в Могутненському НВК всі заходи, приурочені до цього свята, мали на меті ознайомити учнів з історією космонавтики, її творцями, розкрити роль українських вчених у розвитку космонавтики.  Вчитель математики Алла Баришева провела урок для здобувачів освіти  6 класу «Подорож у космос». Шестикласники почерпнули багато нового для себе, з наполегливістю розв’язували задачі, надіслані космічними прибульцями, долали труднощі, щоб побувати в космосі. Учні 10 класу переглянули презентацію «Освоєння космосу. Хронологія подій», яку підготувала вчитель географії Ольга Прудченко, під час презентації учні ознайомилися з основними етапами освоєння космічного простору та з цікавою інформацією про космонавтів. Вчитель початкових класів Світлана Шевко провела з учнями 4 класу конкурс малюнків «Космічні фантазії».





Міжнародний День дитячої книги

2 квітня в світі відзначається День дитячої книги. Відзначається щорічно в день народження датського письменника-казкаря Ганса Християна Андерсена. Перші казки, вірші читають нам мама і тато, братик і сестричка. Книга розповідає нам про казкових богатирів, принців та принцес, про далекі країни та невідомі світи. З книгою кожен із нас може мандрувати в минуле і в майбутнє. Про все на світі розповідає книга.

З нагоди свята в Могутненському НВК бібліотекар Світлана Шевко провела із здобувачами освіти 4 класу літературний  флешмоб «Читаємо разом улюблені дитячі книги». Метою цього заходу було привернення уваги до книг і підвищення інтересу до читання.  




Звіт рою «Козачата»

Відповідно до Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура»),    козачата нашої школи   під  керівництвом   педагога – організатора Ольги Прудченко та класовода 4 класу Світлани Шевко взяли участь у  І (обласному) етапі Всеукраїнського заочного конкурсу звітів про роботу роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») (молодша вікова група).



Тиждень профорієнтації

 Вибір професії — невід’ємний етап у житті кожного, хто здатний працювати. Рано чи пізно ми всі виходимо на роздоріжжя, щоб серед тисячі шляхів, обрати свій, єдиний. І справді, дуже нелегко розібратися у такому великому розмаїтті професій. В нашій школі проходив тиждень професійної орієнтації учнів. В рамках Тижня профорієнтації в Могутненському НВК для здобувачів освіти було проведено ряд заходів, а саме: виховна година «Всі професії важливі», година спілкування «Професії великі і малі», вікторина «Мандрівка по професіях», круглий стіл «Як обрати майбутню професію», ігрова програма «Цікава професія», конкурс малюнків «Твоя майбутня професія», круглий стіл з елементами тренінгу «Як вибрати професію. Характер людини і професія».






Шевченківські дні

Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка – живе і вічне.

09 березня у Могутненському НВК розпочалися Шевченківські дні.  Вчитель української літератури Інна Гуковська провела тематичну лінійку «Він буде вічно жити»   для учнів 7-11 класів. Здобувачі освіти 10 класу розповідали про невідомі події із життя Тараса Григоровича Шевченка та декламували вірші поета. А учні 7 класу інсценізували уривки з його творів.

Тарас Шевченко вчора, сьогодні і завтра залишається у серцях українців прикладом любові до свого народу, Батьківщини. Він учить малих і дорослих вивчати історію рідного краю, шанувати героїв, завжди бути готовими до боротьби за щасливе майбутнє, за справедливість, за честь України-матері.







Тиждень «Безпечного Інтернету»

09 березня у приміщенні Могутненського СБК з батьками здобувачів освіти були проведені батьківські збори на тему «Безпека дітей в Інтернеті». На батьківські збори завітав дільничний інспектор Катеринівської сільської ради Береговий Ю.І., який розповів про кіберзлочини  та боротьбу з ними. Також виступили практичний психолог Тетяна Снісар, ЗДНВР Оксана Заїка та вчитель інформатики Олена Заїка. По закінченню зборів батьки отримали буклети з порадами як захистити дитину від небезпек в Інтернеті. 




Свято 8 Березня

Березень – чудова, ніжна пора пролісків і підсніжників, першого  сонячного тепла і вічного відродження природи. Із пробудженням природи приходить до нас перше весняне свято — Міжнародний жіночий день 8 Березня – це свято весни, свято кохання, свято її величності Жінки.

Напередодні Міжнародного жіночого дня 8 Березня цікаво, тепло, весело пройшло свято у нашому НВК. Гарно прикрашені класні кімнати створювали святкову атмосферу. Цього дня кожен клас майорів різнобарвними прикрасами: квітами, метеликами, листівками з побажаннями. Хлопці, не оминули увагою нікого в цей день. Вони вітали дівчаток, вчителів дарували їм квіти, подарунки, листівки, свою увагу та турботу. Жіноче свято подарувало кожній жінці і дівчинці іскорку тепла, любові та поваги.






 Тиждень «Безпечного Інтернету»

04 березня для здобувачів освіти 10 – 11 класів Могутненського НВК вчитель громадянської освіти Сергій Шевко провів урок «Інтернет: переваги та ризики». Під час уроку Сергій Георгійович звернув увагу дітей на ключові принципи мережевого етикету й безпеку у п’яти темах: обачність в Інтернеті, пильність в Інтернеті, захист в Інтернеті, доброзичливість в Інтернеті, сміливість в Інтернеті.





Тиждень «Безпечного Інтернету»

Сьогодні, 03 березня вчитель інформатики Олена Бадеха провела для здобувачів освіти 8 класу Могутненського НВК інформаційно-просвітницький захід «Як не стати жертвою злочинців в соціальних мережах». Під час заходу діти розглянули та обговорили актуальні питання кіберзлочинності, анонімності користувачів і захисту авторських прав в мережі Інтернет.

 




Тиждень «Безпечного Інтернету»

2 березня із здобувачами освіти 10 класу Могутненського НВК практичний психолог Тетяна Снісар провела заняття з елементами тренінгу  на тему «Про кібербулінг для підлітків». Учні мали змогу переглянути відео-курс, який створено Міністерством цифрової трансформації України за підтримки ЮНІСЕФ в Україні. На заняття підлітки визначили головні причини, наслідки, ознаки булінгу в цифровому середовищі та розробили стратегії поведінки задля протидії даному явищу.

Учні 5 - 8 класів прийняли участь у конкурсі малюнків «Безпечний Інтернет». У своїх малюнках діти показали позитивні та негативні фактори Інтернету і отримали за свою роботу грамоти! Цей конкурс розкрив таланти багатьох наших учнів!





 Тиждень «Безпечного Інтернету»

Сьогодні, 01 березня у Могутненському НВК розпочато Тиждень «Безпечного Інтернету». Класними керівниками 1-11 класів проведено бесіди, години спілкування, виховні години, а саме: «Безпека в Інтернеті та соціальних мережах», «Правила безпечного Інтернету», «Корисний і небезпечний Інтернет», «Нам безпечно в Інтернеті», «Обережно, Інтернет!», «Безпечний Інтернет для дитини», «Інтернет – це небезпечно?», «Чи залежний ти від соціальних мереж?», «Like ціною в життя» або «Смертельне селфі». Метою заходів було розширення та поглиблення знань  про безпечний Інтернет, соціальні мережі та культуру поведінки в ньому; ознайомлення з правилами безпечної роботи в Інтернеті та небезпеками, які можуть виникнути під час роботи у Всесвітній мережі.







150-річчя від дня народження Лесі Українки

25 лютого 2021 р. виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки – видатної української письменниці та громадської діячки, однієї з центральних постатей національної культури.

До святкування  150 річчя від дня народження Лесі Українки приєдналися і здобувачі освіти Могутненського НВК.  Бібліотекар Світлана Шевко провела для учнів 10-11 класів бесіду на тему «Леся Українка. Біографія. Цікаві факти». Світлана Анатоліївна розповіла учням про поетесу, яку називають геніальною дочкою українського народу, красою і гордістю нації, духовним вождем української інтелігенції. У фойє НВК оформлено виставку літератури на тему «У серці маю те, що не вмирає».  






     Міжнародний День рідної мови

21 лютого – Міжнародний День рідної мови. Це свято відзначає  уся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.

До відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилася вся шкільна родина Могутненського НВК. Про мову як духовний скарб нації, про те, що вона живе в наших серцях, йшла мова під час турніру «Мова єднає всіх», який провела вчитель української мови І.В.Гуковська.  Захід  дав змогу учням перевірити свої знання з фонетики, морфології, орфоепії, синтаксису. Крім того, діти виправляли лексичні помилки, упізнавали твори за підказками та ілюстраціями, визначали рід, жанр та авторів творів, згадували псевдоніми письменників та перифрази. Бібліотекар Шевко С.А. підготувала виставку літератури «Мова – це скарб нації». Вихователь дитячого підрозділу Овчаренко О.В. провела з дошкільнятами конкурс «Слово до слова - складається мова». Класні керівники 1-11 класів провели  інформаційні п’ятихвилинки «Українська – це престижно, трендово і стильно». 








    День пам’яті Героїв Небесної Сотні

«Герої не вмирають» - перше, про що думає кожен, згадуючи Героїв Небесної Сотні. 20 лютого ми вшановуємо пам’ять Небесної Сотні, справжніх героїв, котрі змінили хід історії нашої країни, віддали свої життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людей, європейське майбутнє України. Імена всіх 106 загиблих назавжди залишаться в серцях кожного українця. Нині нашим солдатам, нашим захисникам доводиться продовжувати боротьбу за єдність нашої держави, захищати її кордони.

З метою увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні, вшанування подвигу учасників Революції Гідності та виховання в учнів почуття патріотизму і гордості за свою державу у Могутненському НВК пройшли виховні заходи: «Євромайдан – крок до свободи», «Небесна Сотня – в пам’яті назавжди», «Вони помирали, щоб жила Україна», «Герої не вмирають!», «У нашій пам’яті вони назавжди залишились», акція «Ангели пам’яті», перегляд відеоматеріалів «Точка неповернення: 20 лютого в історії Революції Гідності», «Небесна сотня поіменно». Під мелодію гімну Небесної Сотні «Пливе кача» були запалені свічки, і всі присутні схилили голови у хвилині мовчання.

Україна оплакує своїх героїв, а пролита кров зобов’язує кожного усвідомити відповідальність за долю країни, за її майбутнє. Пам'ять зобов’язує нас не забувати подвиг Героїв Небесної Сотні.









    День виведення військ з Афганістану

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 32 річниця виведення радянських військ з Афганістану. З метою ознайомлення учнів з трагічною сторінкою нашої історії, виховання  патріотизму, поваги до подвигу воїнів-інтернаціоналістів в Могутненському НВК було проведено наступні заходи: інформаційні хвилини «Неоголошена війна»; години спілкування «Крізь пекло афганської війни»; урок-пам’яті «Жити - значить боротися». Під час заходів здобувачі освіти ознайомилися з історичними подіями афганської війни, вшанували пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів хвилиною мовчання.




                         День закоханих

День закоханих – свято, сповнене приємних сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних миттєвостей. Недарма його відзначають напередодні весни – пори року, коли почуття, прокидаючись разом із природою, стають ще сильнішими.

Для кожної людини цей день – особливий. Головне, щоб він був пронизаний щирістю почуттів і теплом люблячого серця.

У Могутненському НВК в цей холодний лютневий день на душі тепло як ніколи, а повітря заполонили відчуття щастя і романтики. Вранці почала працювати  «Пошта Валентина», адже «Скринька кохання» була переповнена валентинками. Для учнів 10 класу педагог-організатор Ольга Прудченко підготувала розважальну програму «Ідеальна пара». Різноманітні конкурси, веселі забави, чарівні танці, мелодійні пісні створили атмосферу радості й тепла.





                     День безпечного Інтернету

9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». Відповідні заходи проходять у всьому світі з метою привернення уваги громадськості до важливості створення безпечного онлайн-простору для наймолодших користувачів.  

Здобувачі освіти Могутненського  НВК також долучилася до проведення даних заходів. Вчитель інформатики провела у 10 класі урок-практикум  «Зворотній бік Інтернету». Для учнів початкових класів було організовано перегляд відео «Казка про Інтернет» та «Казка про золоті правила безпечного Інтернету». Практичний психолог провела з учнями 8 класу бесіду з елементами тренінгу «Мережа як стиль життя». Класними керівниками 5-11 класів проведені бесіди та години спілкування, які були направлені на розширення та поглиблення знань про безпечний Інтернет, соціальні мережі, сприяли обізнаності учнів про небезпеку, яка існує в Інтернеті та соціальних мережах, а також шляхи їх подолання.




                  Спортивна зима 2021

З метою популяризації активного дозвілля в зимовий період та формування свідомої потреби у заняттях фізичною культурою на свіжому повітрі здобувачі освіти Могутненського НВК взяли активну участь у фізкультурно-оздоровчому заході «Спортивна зима 2021». Учасники заходу долучилися до руханки на свіжому повітрі, рухливих ігор та естафет.



                       День пам’яті героїв Крут

29 січня – День пам’яті героїв Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.

З метою вшанування пам’яті молодих захисників Української Народної Республіки, які власною кров’ю вписали героїчну сторінку в історію українського визвольного руху, 29 січня в Могутненському НВК проведені тематичні заходи, а саме: виховні години «Крути – символ героїзму українського юнацтва», «І триста із кращих, найкращих пішло…», «Не стерти в пам’яті минуле»; уроки пам’яті «Крути – бій за майбутнє», «Під Крутами пішли на безсмертя»;  бесіди «Квіти у полі там де Крути», «Крути... Біль і сум, і вічна пам'ять»; флешмоб десятикласників присвячений воїнам Крут. Хвилиною мовчання вшанували полеглих хлопців, які без вагань віддали молоде життя в ім’я волі свого народу. 

Нехай пам’ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину.




Увага!

28 січня, в рамках проведення Тижня безпеки життєдіяльності на тему «Здоров’я – дорожче за золото» рекомендуємо переглянути відео для учнів 1-4 класів «Здоровий спосіб життя», 

для учнів 5-11 класів – «14 фактів про здоров’я людини та стимул до здорового способу життя».


День пам’яті жертв Голокосту

Трагедія Голокосту - це урок для всього людства, застереження про небезпеку поширення ксенофобії, упередженого ставлення до представників інших народів і культур.

Сьогодні, 27 січня, з метою вшанування та збереження пам’яті про цю страшну трагедію, про всіх невинно розстріляних, страчених у газових камерах, виснажених голодом і примусовою працею в Могутненському НВК проведено ряд заходів: інформаційні хвилинки у 1-10 класах та виховна година в 11 класі на тему: «Чужого горя не буває!». Під час цих заходів класоводи ознайомили молодших школярів з поняттям «Голокост» та з історією його виникнення. Здобувачі освіти 5-10 класів  з розповідей класних керівників дізналися, що означає це вбивче слово, вшанували пам’ять невинно убієнних хвилиною мовчання, переглянули принесені документальні фотографії тих часів та відеоролик, де коротко розповідається про Голокост.

Класний керівник 11 класу Чорна Ю.В. провела виховну годину «Чужого горя не буває!». Учні не тільки згадали жертв людиноненависницької політики, але й засвідчили прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля стосовно окремої групи людей. На знак вшанування пам'яті жертв Голокосту діти зробили живу шестикінечну зірку. 





День Соборності України

День Соборності— свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 року.

Так вже розпорядилась історія, що упродовж століть наш народ та землі України були розрізнені, належали до інших держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини. Тож споконвічною мрією українців було об’єднання розрізнених частин України в єдину державу.

День Соборності України почали відзначати на державному рівні з 1999 року, коли був підписаний відповідний Указ Президента України. Згідно з цим документом 22 січня – день, коли був проголошений в 1919 році Акт Злуки, встановлено Днем Соборності України.

Перегляньте відео:

Злука. День соборності України (з циклу Перемоги України)

День соборності України / Акт злуки: відтворення історичної правди // Документальний фільм



День пам'яті «кіборгів»

Сьогодні, 16 січня, в Україні відзначають День пам’яті «кіборгів», які захищали Донецький аеропорт з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року.

Оборона Донецького аеропорту тривала з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року. 242 дні українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ та проросійським бойовикам, затято відстоюючи малесенький клаптик української землі.

Донецький аеропорт обстрілювали з артилерії, «градів», мінометів і танків, працювали снайпери . «Кіборгами» нескорених українців назвав сам ворог. Мовляв, тільки роботи здатні вистояти в таких нелюдських умовах. Аеропорт став символом героїзму для всіх українців.

Слава Україні! Героям слава!

Шановні здобувачі освіти перегляньте наступні відео:



Увага! Дистанційне навчання!

     Згідно з Постановою Кабінету Міністрів від 09 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», прийнято рішення про запровадження в Україні з 8 по 24 січня 2021 року посилених карантинних обмежень. Ці обмеження передбачають заборону відвідування закладів загальної середньої освіти здобувачами освіти незалежно від форми власності, крім закладів дошкільної освіти та спеціальних закладів освіти.

З метою запобігання коронавірусної інфекції та забезпечення належної організації освітнього процесу для учнів 1-11 класів у період з 11 січня по 22 січня 2021 року у Могутненському НВК запроваджується дистанційна форма навчання.

Просимо дотримуватися карантинних обмежень. Бажаємо успіхів у дистанційному навчанні! Бережіть себе!

Дорогі колеги, здобувачі освіти та їх батьки!

Від усього серця вітаю усіх з Новим роком та Різдвом Христовим!
Це найочікуваніші, улюблені з дитинства особливі дні, наповнені світлом, веселощами, сімейним теплом, надіями й очікуванням дива й казки….
Саме напередодні Нового року прийнято загадувати бажання та вірити, що вони обов’язково здійсняться.
Щиро бажаю Вам щастя, благополуччя, успіхів у здійсненні задумів та міцного здоров’я на довгі роки.  Зичу Вам родинного щастя, достатку і благополуччя, затишку і тепла, здійснення надій та бажань!

З повагою педагог-організатор Могутненського НВК Ольга Прудченко


Увага! Дистанційне навчання!

Шановні вчителі, учні, батьки! З  метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції з 21 по 30 грудня 2020 року Могутненський НВК продовжує навчання в дистанційному режимі. Просимо дотримуватися карантинних обмежень. Бажаємо успіхів у дистанційному навчанні! Бережіть себе!



День вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС

Чорнобиль ввійшов в історію як найбільша техногенна катастрофа ХХ століття. Чорнобиль став суворим попередженням людству і змусив замислитися над ціною, яку доводиться платити не тільки за глобальний прогрес, а й за помилки та безвідповідальність людей.  

14 грудня в Україні відзначається День учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Надання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, людей що віддали свої життя та здоров'я заради порятунку нашої землі від страшної техногенної аварії, наслідки якої не дають спокою людству і сьогодні.

До Дня вшанування ліквідаторів у школі проведено ряд заходів: години спілкування «Біль Чорнобиля» (1 – 4 класи), «Біль і пам'ять Чорнобиля» (5 – 7 класи), «Пекельний вогонь Чорнобиля» (10 клас); диспут «Чи завжди атом мирний?» (11 клас), перегляд хронікально-документального фільму «Чорнобиль – хроніка важких тижнів».




16 днів проти насильства

З метою забезпечення прав дітей, захисту від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, попередження випадків насильства в сім'ї, у Могутненському НВК в період з 25 листопада по 10 грудня 2020 року була проведена Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Під час проведення акції були проведені такі заходи: інформаційні хвилинки «Світ без насильства»; виховні години «Ми проти насильства» (10 – 11 класи), «Сім’я – простір без насилля» (5 – 9 класи), «Що таке насилля. Його форми. Як себе захистити» (1 – 4 класи); урок з елементами тренінгу «Як стати толерантним»; година психології до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом «Усвідомлення проблеми як інструмент у боротьбі з хворобою».


День Збройних сил України

Військові традиції не вмирають, доки існує сам народ, доки розвиваються його збройні сили. 6 грудня - День Збройних сил України. Це свято для всіх людей військової справи, доблесті та честі. Напередодні свята у Могутненському НВК класними керівниками було проведено ряд заходів: виховні години «Військові професії. Можливості. Майбутнє сильної України» (8 – 11 класи), «Професія військовий» (5 – 7 класи), «Наша армія символ мужності» (1 – 4 класи); виставка літератури «Мужність на варті миру»; виставка малюнків «Сучасна армія»; спортивні змагання у 8 класі «Спритні хлопці». 

День пам’яті жертв Голодомору

Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Невідома навіть точна цифра. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них.

Напередодні Дня пам’яті жертв Голодомору в Могутненському НВК проведено ряд заходів. Вчитель історії С.Г.Шевко провів урок-реквієм «Геноцид українського народу». Класні керівники провели інформаційні хвилини «1932 – 1933 рр. Правда про ті роки», виховні години «Голод – 1932 – 1933 – біль душі і пам’ять серця». А 28 листопада учні та педагогічний колектив НВК приєдналися до Всеукраїнської акції «Запали свічку».   




День Гідності та Свободи

21 листопада, українці будуть відзначати День Гідності та Свободи, щоб пригадати ім’я тих, хто віддав життя, здоров’я, мучився в тяжких умовах АТО, хто силою та волею боровся за Батьківщину та її незалежність, можливість жити краще.

Цього ж дня в школі класними керівниками було проведено ряд заходів: виховні години «Горді тим, що українці!», «Країна нескорених», «Україна гідна Свободи!», патріотично-інформаційна година «Від Революції Гідності до Країни гідності», година спілкування «Наш дух не зламати, свободу не вбити», відео лекторій «Тернистий шлях до свободи».

Ці заходи були спрямовані на виховання патріотизму, гордості за свій народ. Сподіваємося, що підростаюче покоління буде рівнятись на героїв і намагатиметься стати справжніми патріотами своєї країни, боротися за її честь, волю і незалежність.







«Любіть рідну мову!»

9 листопада - День української писемності та мови. Відзначають його на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова.

Традиційно, у Могутненському НВК,  відбулися  заходи, присвячені Дню української писемності та мови. Вчитель української мови та літератури Гуковська І.В. разом із учнями 10 класу долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Для учнів 8 класу Інна Вікторівна провела квест «Мова – душа народу». Класні керівники провели інформаційні хвилини на тему «Мова – духовне багатство народу». Педагог-організатор з учнями 11 класу оформили інформаційний стенд «Любіть рідну мову!». Бібліотекар Шевко С.А. презентувала для учнів виставку літератури «Мово моя солов’їна».

Відзначення Дня української мови та писемності дало змогу учням доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури, як обов’язку кожного українця.







Тиждень безпеки життєдіяльності на тему «Іскру гаси до пожежі, бо вогонь не знає межі»

З 02.11 по 06.11.2020 року в Могутненському НВК пройшов Тиждень безпеки життєдіяльності на тему «Іскру гаси до пожежі, бо вогонь не знає межі». Метою Тижня було виховання бережливого ставлення до безпеки людини, формування навичок з дотримання правил поведінки у надзвичайних ситуаціях та обережного ставлення до вогню, попередження пожеж та формування уявлення про професію пожежного, причин виникнення пожежі в побуті, громадських місцях та її наслідків, підняття рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань забезпечення безпечної життєдіяльності учнів.

Відповідно до тематики Тижня в НВК були проведені заходи, а саме: виховні години, години спілкування, бесіди з елементами тренінгу на дану тематику, конкурс тематичних малюнків на тему «Вогонь не іграшка», показ відео «Рятувальник: професія чи призначення?» та відеороликів з теми «Протипожежна безпека», показ мультфільмів «Корисні підказки-2. Вперед вогнеборці» та «Азбука безпеки», конкурс віршів, казок, ребусів та загадок про пожежну безпеку, виставка-огляд спеціальної літератури «Вогонь-друг, вогонь-ворог».








Історична довідка «День визволення України»

Сьогодні, 28 жовтня, відзначають День визволення України від фашистських загарбників. Саме цей день вважають датою остаточного вигнання окупаційних фашистських військ за межі території України. Ця дата залишиться найсвітлішим спомином у серці кожного громадянина України. Адже, саме Україна зазнала найбільших жертв і руйнувань у страхітливій Другій світовій війні.



Безпека в соціальних мережах – етика  поведінки в інтернеті

Як уникнути атак на вашу віртуальну особистість – у порадах експертів.

Соціалізація та соціальні мережі все глибше проникають у життя користувачів, і все більше місце в реальному житті займає віртуальне спілкування. Сьогодні простіше розіслати запрошення друзям на День народження через Facebook, аніж запросити їх особисто, обдзвонити телефоном або розіслати запрошення поштою.    Зловмисники все більше й більше звертають увагу на те, як і про що ми спілкуємося в соцмережах. Ми хочемо ділитися зі своїми друзями новинами про нову покупку, про подорожі або просто відпочинок. Але якщо хтось просто порадіє за вас (або позаздрить), то хтось може задуматися зовсім про інше: «Ага! Тут є чим поживитися!». Нижче наведемо кілька правил і простих порад, які допоможуть уникнути атак на вашу віртуальну особистість.

 1. Вибір соціальної мережі. При реєстрації в новій соціальній мережі прочитайте її політику конфіденційності уважніше, а не просто ставте галочку «я згоден (на)». Практично всі соцмережі можуть збирати персональні дані про вас, про сайти, які ви відвідуєте, про ваші інтереси та вподобання. Основна мета збирання таких даних – розширення аудиторії соцмережі й пропозиція таргетованої реклами своїм користувачам. З одного боку, в цьому немає нічого поганого, адже соцмережі мають на чомусь заробляти. З іншого – вони можуть заробляти на продажу ваших конфіденційних даних іншим зацікавленим компаніям. У політиці конфіденційності і в угоді користувача повинно бути чітко прописано, які саме дані соцмережа збирає про вас, як зберігає, як обробляє й кому може передавати, а кому – ні. Так само слід звернути увагу на наявні засоби щодо контролю за безпекою вашого профілю, чи є можливість відновлення пароля, чи є прив’язка до мобільного телефону, за яким протоколом здійснюється передача даних, відкритому або шифрованому, чи можна налаштувати приватність своєї сторінки та обмежити її перегляд повністю або частково. Варто звернути увагу й на те, чи може соцмережа взаємодіяти з вашим комп’ютером або іншими сервісами, окрім як через браузер. Деякі соцмережі можуть просити надати вашу адресу електронної пошти та пароль до неї, щоби просканувати вашу адресну книгу. Або ж попросять скопіювати адресну книгу, розташовану на локальному комп’ютері. Використовуючи цю інформацію, соцмережі можуть розсилати запрошення приєднатися до соцмережі вашим друзям від вашого імені. Але достовірно дізнатися, як саме ця інформація буде використовуватися, можна тільки уважно прочитавши угоду користувача (й то не завжди). З іншого боку, треба з’ясувати, що соцмережа дозволяє завантажувати в неї. Дізнайтеся, чи існує на сайті контроль контенту, який публікується його користувачами, чи можна завантажувати будь-яку музику й відео, чи є обмеження за віковим контентом (наприклад, тільки 16+ або 18+). До сайтів, де ви залишаєте свої конфіденційні дані, варто підходити так само серйозно, як і до сайтів, на яких ви розраховуєтеся кредитною карткою. А іноді навіть і суворіше.

2. Одна чи кілька?  Twitter, Instagram, LinkedIn, Google+, Facebook – у світі більше 200 великих соціальних мереж, 15 мають більше 100 мільйонів активних користувачів, більше 60 з них російськомовні. Невже потрібно реєструватися в усіх? Відкиньмо безліч тематичних платформ, не російсько- та українськомовних, ті, де немає ваших друзів, і ті, дизайн яких вам не сподобався. Залишиться близько п’яти – семи. Але навіть 5 може бути багато.  По-перше, обсяг інформації, яку буде необхідно обробляти. Якщо у вас якась радісна подія, опублікувати і продублювати її потрібно буде в п’яти різних місцях. У кожній мережі ви, безсумнівно, знайдете багато друзів, які будуть вам писати, але чи будете ви встигати відповідати всім? Ні, не так – ВСІМ?! Адже якщо обсяг вашої інформації зростає в арифметичній прогресії, то інформація, що генерується друзями – в геометричній. Ви просто не встигнете обробити її фізично. Вам доведеться чимось жертвувати сном і хтось рано чи пізно почне ображатися. По-друге, контроль інформації. Не завжди хочеться, щоб колеги знали про ваші захоплення, а друзі – де ви працюєте. Маючи багато акаунтів, легко заплутатися, і, врешті -решт, ви щось не те «ляпнете», що негативно позначиться на вашій репутації. По-третє, чим більше у вас акаунтів, тим складніше керувати аутентифікаційними даними – великий ризик втратити той чи інший пароль. І з іншого боку, зловмисникові, який зламав один із акаунтів, буде набагато простіше зламати й інші. Тому найкраще вибрати одну із соцмереж, яка найбільше сподобалася, і використовувати всі її можливості на 100%.

3. Заповнення профілю в мережі і його налаштування. На першому етапі соцмережа попросить вас заповнити ваш профіль. Які дані необхідні? Звісно ж, прізвище, ім’я, по батькові, рік народження. Де народилися, де вчилися. Фото, друзі, родина. А що ви вказуєте в полі «пароль» і «контрольне запитання»? Свій день народження і дівоче прізвище матері? Так вони ж у вас на головній сторінці в профілі опубліковані! Фактично ви самі віддали їх зловмисникові. Які ще є стандартні контрольні питання? Кличка улюбленої тварини? Улюблене чоловіче (жіноче ) ім’я? Все це легко знайти у вашому профілі, якщо неуважно поставитися до цінності інформації, яку ви публікуєте. Тому пароль повинен бути досить складним, не містити жодних персональних даних, на зразок імені або дня народження, і відповідь на контрольне запитання повинні знати тільки ви. Також при заповненні профілю особливу увагу слід приділити налаштуванням приватності – хто може бачити ваші фото, хто може їх коментувати, хто має доступ до вашої інформації – будь-хто чи тільки ваші друзі? Також рекомендується регулярно перевіряти ці налаштування: соцмережі можуть змінити їх без вашого відома й тоді все, що ви довіряли лише друзям, стане загальнодоступним. Для підвищення рівня безпеки своїх користувачів соцмережі постійно вдосконалюють засоби безпеки і всіляко допомагають користувачам – це і детально прописані розділи в рубриці «допомога», інструкції при заповненні профілю, і різні спільноти. Та й техпідтримка, зрештою, – не ігноруйте всю пропоновану вам допомогу. Уважно вивчіть усі можливості – це і прив’язка до мобільного телефону, і «довірені друзі», і GeoIP, і HTTPS, і багато інших способів – користуйтеся.

4. Шлях до рідного дому. Коли ви створили всі необхідні акаунти, збережіть посилання на ваші сторінки в обраному, і при переході на сайт користуйтеся тільки ними. Так ви будете впевнені, що ввели адресу правильно і не потрапите на фішингові сайти, випадково або якщо вас туди заманили. Коли вам прийшло сповіщення про нове повідомлення, або запрошення друга, або лист від «адміністрації» ресурсу – не натискайте на посилання в листі, а зайдіть в свій акаунт у звичний і перевірений спосіб. Так ви уникнете фішингових і багатьох інших атак.

5. Скажи мені, хто твій друг. Безумовно, друзі й послідовники – це добре. Але хто вони? Чи ті вони, за кого себе видають, і чи це люди взагалі, чи роботи? Якщо ви налаштували доступ до своєї сторінки лише для друзів, подумайте, навіщо людина просить додати себе в друзі? Поспілкуватися чи отримати доступ до закритої частини профілю? Чимало шахраїв використовують фальшиві акаунти, щоб побільше дізнатися про вас. І наступного разу, коли вона напише й надішле посилання, ви будете їй довіряти, адже це ваш «друг»! Навіть якщо до вас постукала людина, котру ви знаєте в реальному житті, не поспішайте її додавати, зв’яжіться з нею по телефону, електронною поштою чи будь-яким іншим перевіреним каналом зв’язку й запитайте, чи дійсно то вона до вас звернулася. Або, якщо це неможливо, запитайте в співрозмовника щось таке, про що може знати тільки ваш друг.

6. Я є тим, що я їм пишу. Коли незнайома людина дивиться ваш профіль, у неї складається враження про вас з огляду не на те, що є насправді, а на те, що ви захотіли показати. А побачити ваш профіль може будь-хто. Навіть так: ХТОСЬ! Наприклад, молодий хлопець виклав фотозвіт про похід у крутий бар або заміський клуб. Що подумають друзі: «О! Та ти крутий!! Молодца!». Що подумають батьки: «Е-е, здається в той день він казав, що всю ніч учитиме математику?». Що подумає його дівчина: «Це що там за блондинка праворуч??!!». Що подумають в університеті: «Замість учити математику цей двієчник розважається». Що подумають зловмисники: «Ага, в цього молодого гульвіси і його батьків є гроші». Що через 10 років подумає його потенційний роботодавець: «Ні, ми не можемо взяти такого безвідповідального гуляку, незважаючи на те, що він відмінний фахівець і має хороші рекомендації». Точно так само з іншою інформацією – ви ніколи не знаєте, де ця інформація може з’явитися і яку роль зіграє в майбутньому.

7. Сміттєвий бак не працює. Якщо ви все ж усвідомлюєте помилки минулого і вирішите видалити всю інформацію про свою бурхливу молодість, навряд чи це вийде. Соціальні мережі не зацікавлені в тому, щоб ви їх покинули, й максимально ускладнять процес видалення акаунта. Якщо ж ви знайшли заповітну червону кнопку, не поспішайте радіти. Деякі соцмережі зберігають інформацію про вас навіть при віддаленому обліковому записі (уважно читайте угоду користувача). Якщо у вас багато акаунтів у різних соцмережах, ви просто забудете, що й коли публікували, й видалите не все. Так само цю інформацію може зберегти ваш співбесідник у себе в профілі, або взагалі на домашньому комп’ютері, тоді у вас не буде доступу до неї. Якщо ваші фото з вечірки справді були «бомбою!!», ваші друзі викладуть їх у себе в профілі, а потім їхні друзі – в себе, й так далі – цієї лавини не зупинити...

8. Спілкування без конкретики. Обдумуйте, що ви публікуєте на своїй сторінці соцмереж, на форумах; що пишете, коли спілкуєтеся в месенджерах або використовуєте будь-які інші засоби для спілкування. Це важливо, оскільки допоможе уникнути втрати ваших особистих даних, а також дозволить запобігти будь-якій іншій шкідливій діяльності, яка може вам погрожувати. Наприклад, дані про ваше повне ім’я, дівоче прізвище матері, номери ваших телефонів, адреси, дата народження тощо можуть нести потенційну небезпеку, адже ви не можете бути впевнені, що дані не стануть загальнодоступними. При листуванні не використовуйте конкретних даних, намагайтеся застосовувати тільки загальні формулювання, так зловмисник не зможе скористатися вашою інформацією проти вас. Коли робите фотографії, звертайте увагу на задній план: номери машин, адресу будинку чи ресторану, де ви постійно обідаєте, або місце розташування сигналізації в будинку. Вимкніть GPS-мітки в смартфоні або фотоапараті, інакше зловмисники знатимуть ваш розпорядок дня з точністю до хвилин.

9. І ти, Брут? В інтернеті ваш найкращий друг – скептицизм. Хоча в соціальних мережах тонни корисної інформації, ставтеся до неї з неабиякою часткою недовіри – людям властиво брехати. Хочуть перебільшити свої заслуги або ж отримати якусь пряму вигоду – не важливо. Це можуть бути зловмисники, які пишуть вам від імені чарівної блондинки, щоб вивідати номер кредитки. А можуть бути люди, що хочуть підняти свою самооцінку шляхом образи і провокування інших людей. Не годуйте тролів – не піддавайтеся на провокації з боку неадекватних користувачів (але й не уподібнюйтеся до них). Не втрачайте пильності за жодних умов. Суть у тому, що інтернет дозволяє представитися ким завгодно, хоч Папою Римським. Тому намагайтеся перевіряти інформацію, яку вам пропонують; з іншого боку, ніколи не діліться своєю персональною інформацією, яку може бути використано проти вас чи ваших близьких. Ніколи не відкривайте посилання, не перевіривши їх, навіть якщо їх надіслали друзі, хакери можуть зламати їхній обліковий запис і розсилати спам і фішингові посилання від імені людей, яким ви довіряєте. Перевірте посилання антивірусом, перш ніж відкрити його, або, якщо це скорочене посилання, подивіться, куди воно веде насправді, за допомогою адреси http://preview.tinyurl.com/XYZ замість http://tinyurl.com/XYZ. Так само слід ставитися до листів із пропозицією зареєструватися в іншій соцмережі, вступити в групу або просто переглянути смішний ролик. Часто зловмисники розсилають спам від імені соцмереж із вимогою надати логін і пароль нібито для розблокування акаунта. Не вірте їм.

10. Сім разів відміряй – один раз відріж. Попри те, що інтернет певною мірою можна вважати анонімним і безкарним, ви ніколи не знаєте, якого удару в спину можна отримати. Це може бути все що завгодно, образа когось на форумі або в соцмережі, необдумані заяви, давній компромат. Будьте завжди розважливі, подумайте, перш ніж щось написати. Спілкуйтеся з людьми по інтернету так, як ніби вони в одній кімнаті з вами, тоді ви не лише збережете своє обличчя, але й дозволите співрозмовнику скласти про вас правильну думку.

11. У що б пограти? Багато соцмереж пропонують величезну кількість ігор, додатків, доповнень та інших «булочок». Однак чимало з них несуть приховані загрози, вони можуть бути спрямовані на крадіжку особистих даних, розсилати спам або показувати вам непотрібну рекламу. Не всі програми розробляють самі автори соцмережі, вони просто додають ті чи інші ігри сторонніх розробників у свій магазин. Зважаючи на величезну кількість таких програм, адміністрація мережі, зазвичай, здійснює лишень поверхову перевірку – на предмет відповідності законодавству і наявності широковідомих загроз. Решта ж залишається на совісті розробників. Тому перш ніж поставити вподобану гру, погляньте на її рейтинг, скільки осіб її використовують, які відгуки про неї пишуть в інтернеті. Особливу увагу слід звернути на відгуки на сайтах антивірусних компаній. Так само не варто встановлювати різні програми для накрутки голосів, автоматичного залучення друзів або для перегляду прихованих альбомів: переважно безкоштовний сир буває в мишоловці.

12. Це таки сталося... Якщо, незважаючи на всі намагання, вашу сторінку все ж зламали або ви необачно перейшли за шкідливим посиланням, не варто засмучуватися передчасно. По-перше, якщо ви тільки-но перейшли за підозрілим посиланням, у жодному разі не виконуйте інструкцій на ньому, не вводьте своїх даних, не встановлюйте додатків, не натискайте кнопок. Просто закрийте браузер. Після чого змініть пароль облікового запису і перевірте ПК антивірусом, можливо, шкідливий код вже оселився у вас. Якщо ви вже не маєте доступу до сторінки (пароль уже неправильний) або вона заблокована, розсилає спам – зверніться до адміністрації ресурсу наявним на сайті засобом, а також повідомте своїх друзів про те, що вас зламали й повідомлення від вашого імені вам не належать. Не довіряйте нікому, хто пропонує розморозити ваш акаунт за гроші, нехай навіть представившись адміністрацією ресурсу або листами на кшталт «для відновлення акаунта натисніть тут» – пам’ятайте, що такі операції уповноважена робити тільки адміністрація і тільки у спосіб, описаний на сторінці підтримки користувачів.


Змагання з міні-футболу

15  вересня 2020 року, до Дня фізичної культури і спорту, Олімпійського тижня та Всеукраїнського олімпійського уроку в Могутненському НВК вчитель фізичного виховання Геля О.Г. провів змагання  з  міні-футболу між збірними 5-7 класів. Ця  цікава  та  захоплююча  гра  закінчилася  з  рахунком  3:4.







Флешмоб – зарядка «Ми любимо спорт»

15 вересня 2020 року, до Дня фізичної культури і спорту, Олімпійського тижня та Всеукраїнського олімпійського уроку в Могутненському НВК учнівське самоврядування організувало та провело флешмоб-зарядку «Ми любимо спорт», де діти виконували як традиційні спортивні так і танцювальні вправи.






Естафета «Ми – юні атлети»

14 вересня 2020 року, до Дня фізичної культури і спорту, Олімпійського тижня та Всеукраїнського олімпійського уроку в Могутненському НВК вчитель початкових класів Дундук І.С. провела для здобувачів освіти 3 класу спортивну естафету  «Ми – юні атлети». Учні із задоволенням та запалом виконували всі завдання естафети та гідно їх подолали.






Змагання з волейболу

11 вересня 2020 року, до Дня фізичної культури і спорту, Олімпійського тижня та Всеукраїнського олімпійського уроку в Могутненському НВК вчитель фізичного виховання Геля О.Г. між командами 10-11 класів провів змагання з волейболу, де учасники могли показати свої навики та поборотися за перемогу.






Конкурс малюнків на асфальті

10 вересня 2020 року, до Дня фізичної культури і спорту, Олімпійського тижня та Всеукраїнського олімпійського уроку в Могутненському НВК вчитель образотворчого мистецтва Берегуленко Ю.О. провела конкурс малюнків на асфальті «Олімпійська символіка».  Діти проявили свої художні здібності,  малюючи малюнки олімпійської символіки.






Олімпійський урок «Історія Олімпійських ігор»

09 вересня 2020 року, до Дня фізичної культури і спорту, Олімпійського тижня та Всеукраїнського олімпійського уроку в Могутненському НВК вчитель історії Шевко С.Г. ознайомив здобувачів освіти з історією виникнення Олімпійських ігор, видами спорту, які були на перших олімпійських змаганнях та як вони доповнилися новими. Діти дізналися про олімпійські традиції, звичаї та легенди з якими пов’язані Олімпійські ігри.





Тиждень безпеки дорожнього руху

З метою поліпшення роботи із запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, формуванню навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконалення і узагальнення знань з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів та безпечного поводження під час руху до школи і додому в Могутненському НВК з 07.09.2020 року по 11.09.2020 року пройшов тиждень безпеки дорожнього руху. В рамках тижня педагогом-організатором та вихователем ГПД було організовано показ мультфільмів «Дорожні знаки», «Маша та ведмідь. Лижню!», «Тітонька сова» та ігри, вікторини на знання дорожніх знаків. Класні керівники  протягом тижня проводили вікторини, бесіди, виховні години на дорожню тематику.  Під час цих заходів діти повторювали дорожні знаки, правила руху та ознайомилися з правилами переходу проїзної частини в своїй місцевості, згадали правила руху велосипедистів. 






День Знань та свято Першого Дзвоника

Ось і закінчилось літо! Сьогодні, 1 вересня 2020 року,  двері Могутненського НВК радісно відкрились для здобувачів освіти

Перший дзвоник - це завжди хвилююча подія, особливо для наймолодших учнів — першокласників.  Цього року для  першокласників, які переступили поріг нашої школи, розпочнеться цікаве шкільне життя, а для одиннадцятикласників  цей рік буде останнім і вирішальним перед дорослим життям.


29 серпня - День пам'яті захисників України

День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України відзначається 29 серпня – саме в цей день у 2014 році, в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових та загинула найбільша кількість українських воїнів.

Адміністрація Могутненського НВК закликає учнів та батьків приєднатися до Всеукраїнської хвилини мовчання.  29 серпня о 10:00 спиніться та вшануйте загиблих захисників хвилиною мовчання. Де би ви не були – на центральних площах чи на кладовищах, під час роботи чи подорожі – рекомендуємо за можливості припинити будь-які роботи, зупинити транспортні засоби на узбіччі (дотримуючись безпеки поводження на дорозі), дотриматися режиму мовчання в ефірі теле- та радіоканалів, під час стріму на онлайн- платформах, щоб віддати дань тим, хто загинув за Україну, та висловити підтритримку їхнім сім’ях, рідним та побратимам.





          День Незалежності України

Вже 29-ий рік ми відзначаємо День Незалежності України! З кожним роком розбудови і розвитку нашої держави поглиблюється усвідомлення цієї події і дати – 24 серпня – і значення її для всієї країни, для кожного з нас, її громадян. День Незалежності - це державне свято, яке щороку відзначається в цей день на честь ухвалення у 1992 році Верховною Радою УРСР Акта проголошення незалежності України. Саме цей день прийнято вважати датою створення держави Україна в її сучасному вигляді.

З Днем Незалежності ми вас вітаємо!

Україну любити щиро бажаємо!

З Богом долати усі негаразди,

Свою волю нікому не дати украсти.

Українську історію бережно знати,

Українськую гідність не дати топтати,

Прадідів-козаків тихо шанувати,

Мову, сім'ю, церкву свою захищати.

В Новий День народження нашої Неньки

Бажаємо щастя й достатку рідненькій!

Щоб усі її діти із цілого світу

Повернулись додому жити довіку.

 

День пам’яті жертв геноциду Кримськотатарського народу
18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар. У цей день вшановують пам'ять жертв цього злочину (під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено 180 014 осіб), а також відзначають його як День боротьби за права кримськотатарського народу.
Депортація кримськотатарського населення розпочалася о 3 годині ранку 18 травня 1944 року і завершилася, в основному, 20 травня. До операції було залучено 32 тис. співробітників НКВД. Депортованим давалося на збори від кількох хвили до півгодини, дозволялося брати з собою особисті речі, посуд, побутовий інвентар та провізію в розрахунку до 500 кг на родину. В реальності ж вдавалося зібрати в середньому 20-30 кг речей та продуктів, абсолютна більшість майна залишалася і була конфіскована державою. Зафіксовано численні випадки мародерства. Протягом 2 днів кримських татар звозили машинами до залізничних станцій Бахчисарая, Джанкоя та Сімферополя, звідки ешелонами відправляли на схід.
Під час головної хвилі депортації (18-20 травня) виселено 180 014 осіб, для перевезення яких було використано 67 ешелонів. Крім того, 6 тис. мобілізованих військкоматами протягом квітня-травня кримськотатарських юнаків окремо відправлено на наряди Головного управління формування резервів до Гурьєва (Атирау, Казахстан), Куйбишева та Рибінська, а ще 5 тис. кримських татар заслано на роботи до таборів тресту «Московуголь». Разом вигнано з Криму за перші два дні 191 044 осіб. Окремо 5989 чоловік, звинувачених у співпраці з німцями, та іншого «антирадянського елементу» заарештовано під час депортації. Вони потрапили до ГУЛАГу і в подальшому не враховувалися в загальних зведеннях про вигнанців.
В ході червневих депортацій болгар, вірмен, греків та «іноземних підданих» було додатково було виселено 3141 кримського татарина, яким пощастило врятуватися в травні. Таким чином, загальна кількість вигнаного з Криму корінного народу склала: 183 тис. осіб на загальне спецпоселення, 6 тис. у табори управління резервів, 6 тис. до ГУЛАГу, 5 тис. спецконтингенту для Московського вугільного тресту, а разом 200 тисяч осіб. Серед дорослих спецпоселенців знаходилося також 2882 росіян, українців, циган, караїмів та представників інших національностей, яких було виселено через приналежність до змішаних шлюбів.

Шановні здобувачі освіти ознайомтеся з наступними матеріалами:



 «Чужа молитва» (офіційний трейлер) / Україна, 2017, реж.: Ахтем Сеітаблаєв

Художній фільм «Хайтарма» / Україна, 2012, реж.: Ахтем Сеітаблаєв




День пам’яті і примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
Не щезне з пам’яті людської, не піде в забуття велика трагедія нашого народу – Друга світова війна. Неможливо забути тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для щастя інших. Воєнне лихоліття не оминуло жодної української сім’ї.
День Пам’яті і примирення, День перемоги для всіх – особливі дні. Подвиг, здійсненний нашими дідами і прадідами, настільки великий, що його масштабність із часом стає лише яскравішою і помітнішою. Ці дні викликають відчуття безмежної гордості за наш народ та водночас уособлюють героїзм і вічну скорботу за мільйонами нерозквітлих українських доль, нездійснених мрій і задумів. Ми у вічному боргу перед тими, хто в жорстокій битві отримав Славетну Перемогу, хто у післявоєнні роки відбудовував зруйновану країну.


Шановні здобувачі освіти перегляньте наступні відео:
«День пам’яті та примирення. Дітям про Другу світову війну» (автор Слаймики Studio)
«9 травня День Перемоги» (автор Татьяна Луценко)
Фільм «Друга світова війна. Ціна перемоги» (автор Телеканал ZIK)


Шановні батьки майбутніх першокласників!
Відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 №367 з 27 квітня 2020 року до 31 травня 2020 року буде проводитись прийом документів дітей для зарахування у 1 клас на 2020 — 2021 навчальний рік.
У зв’язку з ситуацією епідемії коронавірусної хвороби (COVID-19), що клалася в Україні, прийом заяв від батьків та осіб, які їх замінюють про зарахування дітей до 1 класу буде здійснюватися в електронному варіанті на електронну пошту закладу освіти oksana.zaika@ukr.net в сканованій формі без електронного цифрового підпису.

                 Чорнобильська катастрофа
Чорнобильська катастрофа – екологічно-соціальна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року, розташованої на території України. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. 
26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.
Перегляньте такі відеоматеріали:
«Чорнобильська трагедія 1: люди в тоталітарній імперії» (автор UATV Channel)
«Чорнобильська трагедія 2: люди в тоталітарній імперії» (автор UATV Channel)
 «Чорнобильська трагедія 3: екологія постапокаліптичного регіону» (автор UATV Channel) 


Шановні діти, батьки, вчителі!
Ми продовжуємо навчатися дистанційно після весняних канікул.
Шановні діти! Для вас вчителі готуватимуть уроки, ви в свою чергу намагайтеся працювати щодня згідно розкладу уроків та виконувати всі завдання вчасно. 
Щоб переглянути уроки та виконати завдання необхідно перейти за посиланням  на розклад уроків свого класу. Біля кожного предмету є посилання на урок. Заходьте та працюйте. Не забувайте вчасно надсилати роботи на перевірку. Бажаємо успіху! 
Зворотній звязок з вчителями тримайте через вайбер або у телефонному режимі.



Інформація щодо коронавірусної інфекції COVID-19
Про коронавірус
Як захиститися від коронавірусу

Як поводитись під час епідемії:
 Правила поведінки для учнів під час карантину:
1. Намагайся не ходити в гості, не відвідувати громадських місць.
2. Частіше перебувай на свіжому повітрі.
3. Оберігай себе від переохолодження.
4. Частіше провітрюй кімнату.
5. Частіше мийте руки з милом.
6. Щоденно їжте свіжі овочі (часник, цибулю) й фрукти — вітаміни посилюють захисні сили організму.
7.Під час епідемії носити захисну маску.

                    Увага! Карантин! 
До уваги здобувачів освіти та батьків!
З 12 березня по 03 квітня 2020 року в Могутненському НВК оголошено карантин через ризик масового розповсюдження гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом. 
Навчальний процес відновиться 06 квітня 2020 року. 
Слідкуйте за оголошеннями, які будуть з’являтися на блозі НВК. 

           Думки Кобзаря вустами школярів
Сьогодні, 11 березня, для учнів початкових класів бібліотекар Шевко С.А. провела конкурс читців віршів Т.Г.Шевченка «Думки Кобзаря вустами школярів». Діти з великим ентузіазмом взяли участь в конкурсній програмі, представляючи слухачам свій улюблений вірш. Світлана Анатоліївна також підготувала виставку ілюстрацій до творів Тараса Шевченка «Світ поезії Т.Г. Шевченка».


                            Шевченківські дні
«Живе Кобзар у пам’яті народу, 
Живуть його слова, і мрії, і думки.
         Хоч зазнавав великі перешкоди,
         Та спадщина його сягла віки»
10 березня в Могутненському НВК розпочалися Шевченківські дні. У фойє школи була оформлена книжкова виставка «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», присвячена геніальному поету, прозаїку, мислителю і талановитому художнику. Цікавою та пізнавальною  для учнів стала загальношкільна лінійка «Вічно живі слова Кобзаря», проведена вчителем української мови та літератури Гуковською І.В.. 



                   Профорієнтаційна робота
10 березня 2020 року до учнів 9 та 11 класів Могутненського НВК завітали викладачі Кропивницького будівельного коледжу з профорієнтаційною бесідою. Вони розповіли про свій заклад, які спеціальності він пропонує, умови вступу, можливості працевлаштування після його закінчення та продовження навчання у вищих навчальних закладах. Діти отримали брошури з детальною інформацією про будівельний коледж.

                            Свято 8 Березня
Весна – найпрекрасніша пора року. Оживає природа, повертаються з далеких країв птахи, квітнуть дерева, одягаючись у зелень, гаї перегукуються голосним пташиним співом. Бринять струмки, розквітають перші квіти, зігріті теплом сонячного проміння, мрійливо співають пташки. Прийшла весна, а разом з нею і дивовижне свято ніжності та краси -   Міжнародний жіночий день  8 Березня! 
Напередодні свята у Могутненському НВК пройшли заходи, присвячені цій події. Здобувачі освіти 9 класу виготовили для вчителів-жінок букети квітів, учні 1-7 класів влаштували для своїх мам зворушливі свята, на яких від щирого серця піснями, віршами, інсценізаціями привітали любих жінок зі святом весни. Хлопці 9-10 класів провели святкову гру-конкурс «Хто зверху?». Під час якої хотіли з’ясувати відповідь на філософське питання: ««Хто зверху» –  блондинки чи брюнетки?»






              Мова наша – серце наше
Мова –  душа нації, її генетичний код.  Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники. 
У цей день, 21 лютого, в НВК вчитель української мови та літератури Гуковська І.В. провела виховний захід «Мова наша – серце наше». Діти декламували вірші, розповідали гуморески, інсценізували гумористичні твори про мелодійну, дивовижну мову нашої держави. По закінченню заходу Інна Вікторівна закликала учнів вивчати, зберігати і шанувати свою мову заради прийдешніх поколінь, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України. Учнівське самоврядування провело акцію «Люблю рідну мову». 
Бережімо, плекаймо, збагачуймо, примножуймо красу рідної мови, бо поки живе мова — житиме й народ.





Небесна Сотня – ангели, які тримають українське небо 
У лютому 2014 року вся Україна і весь світ стали свідками нестримної, відчайдушної боротьби простих українців, відданих патріотів за європейський вектор розвитку держави, за утвердження української нації, за гідне майбутнє для наступних поколінь. 
20 лютого 2020 року в Могутнеському НВК педагог-організатор Прудченко О.І. разом з учнями підготували та провели загальношкільну лінійку «Небесна Сотня – ангели, які тримають українське небо». Метою заходу було виховання в учнів патріотичної свідомості, любові до Батьківщини, бажання стати гідними громадянами України. Діти розповіли про лютневі події 2014 року, про подвиг учасників Революції Гідності та виконали пісню «Моя країна», яка присвячена Дню пам'яті Героїв Небесної Сотні. Під звуки метроному всі присутні схилили голови у жалобній хвилині мовчання. 
Хай пам'ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.



                 Профорієнтаційні зустрічі
17 лютого 2020 року здобувачі освіти 10 класу Могутненського НВК взяли участь у І етапі «Профорієнтаційні зустрічі» обласного молодіжного фестивалю «ПрофFEST - 2020» на базі ДНЗ «Кропивницький професійний ліцей побутового обслуговування». Діти познайомилися з навчальним закладом, з професіями, за якими навчають в ліцеї, з колекцією студентських робіт.  Дівчатка мали змогу відчути себе студентками ліцею та під керівництвом викладачів пошили подушечки для голок та виготовили квітки. Десятикласники були в захваті від теплого прийому та здобутих навичок.



                        День всіх закоханих
День закоханих – свято, сповнене приємних сюрпризів, цікавих подарунків і неочікуваних миттєвостей. Недарма його відзначають напередодні весни – пори року, коли почуття, прокидаючись разом із природою, стають ще сильнішими. Для кожної людини цей день – особливий. Головне, щоб він був пронизаний щирістю почуттів і теплом люблячого серця. 
У школі цілий день працювала «Пошта Валентина», завдяки якій усі бажаючі могли виразити свою симпатію валентинкою. 
Учні 9 класу підготували для старшокласників вечір відпочинку «Ідеальна пара». Присутні дізналися про історію виникнення свята, переглянули цікаві сценки про кохання, запальний танок та мали можливість позмагатися у конкурсах. Переможці отримували солодкі призи та грамоти. А от статус «Ідеальна пара» отримали Гурзан Владислав та Шніцер Каріна.






                Вічний біль – Афганістан
14 лютого в Могутненському НВК було проведено виховні години з нагоди відзначення 31-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.  Діти переглянули документальні фільми про війну в Афганістані «Війна в Афганістані» та про вивід радянських військ з Афганістану «Виведення радянських військ з Афганістану». Учні вшанували загиблих воїнів хвилиною мовчання. 
Давайте ж і надалі будемо пам’ятати ветеранів, виявлятимемо розуміння до тих, хто пройшов через війну і для кого вона триває й досі. У спогадах,  снах, думках… Вони на це заслуговують!




                        Безпечний Інтернет
Сьогодні, 11 лютого 2020 року, з учнями 3-го класу був проведений урок інформатики на тему: «Зустріч з небезпеками в Інтернеті». В ході якого учні дізналися, які небезпеки можуть чекати їх в Інтернеті. Переглянули мультфільм «Фіксики» (серія «Вірус»), де дізналися про поняття «вірус» і як від нього захиститися та відео про безпечний Інтернет «Найжахливіший тиждень Петрика», з якого дізналися про різні небезпеки що можуть чекати в Інтернеті. Для зняття напруги та розвантаження провели гру «Вітання без слів», діти мали протягом 2 хвилин встигнути привітатися з усіма учнями різними способами. Для закріплення знань була проведена гра «Світлофор»,червоні кружечки діти підіймали коли називалися небезпечні ситуації в Інтернеті, а зелені підіймали, коли говорили про безпечні. В кінці заняття прийшли до висновку, що Інтернет – це цікаво та пізнавально, але краще спілкуватися з друзями віч на віч.




               Правильний вибір зроби сам
10 лютого 2020 року практичний психолог  Снісар Т.В. провела з учнями 9 класу заняття з елементами тренінгу «Правильний вибір зроби сам».  Метою заходу було формування вміння протистояти чужому тиску, розуміння негативних наслідків вживання  наркотичних засобів, відпрацювання навичок впевненої поведінки. Діти пройшли анкетування по проблемі наркоманії з метою визначення наявного рівня знань, пов’язаних з темою психотропних речовин. А далі підлітки практикувалися у здатності робити самостійно свій вибір, проаналізували фактори, що впливають на вживання психоактивних речовин. Вчилися розв’язувати складні життєві ситуації, що пов’язані з ризиком стати наркозалежним.


               День пам’яті героїв Крут
Крути – це символ нескореного духу нашої нації.
З метою формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого 29 січня 2010 р. в Могутненському НВК вчитель історії Шевко С.Г. провів урок пам’яті «Пам’ятай героїв Крут». Діти дізнались про одну з трагічних і водночас легендарних сторінок в українській історії, про подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України та навічно залишиться в історії як символ національної честі, героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.



День пам’яті жертв Голокосту
27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Голокост – це події, пов’язані з великими людськими втратами.
Починаючи з середини ХХ ст. слово «Голокост» стало загальновживаним по відношенню до хвилі терору проти єврейського населення та винищення нацистами під час Другої Світової війни євреїв та інших народів Європи.
З приводу Дня пам'яті жертв Голокосту у Могутненському НВК педагог-організатор Прудченко О.І. провела бесіду «Пам’ятні дзвони по дітях твоїх, Україно» для учнів 6-9 класів. Під час проведення бесіди учні висловлювали власну думку щодо Голокосту, ділилися враженнями про події, глибоко співчували жертвам Голокосту та вболівали за тих людей, які дивом врятувалися від масового знищення нацистами. Учні засвітили шість свічок в пам’ять про 6 мільйонів осіб, що загинули від рук нацистів.
Класний керівник Баришева А.М. провела для учнів 5 класу виховний захід «Голокост – шрам на серці людства». З болем, сумом, жалем в очах і душах діти підсумували, що такого жаху не повинно повторитися. Пам’ять про Голокост необхідна, щоб наші діти не стали жертвами, катами чи байдужими спостерігачами.





                    Профорієнтаційні зустрічі
22 січня 2020 року учні 11 класу Могутненського НВК взяли участь у І етапі «Профорієнтаційні зустрічі» обласного молодіжного фестивалю «ПрофFEST - 2020» на базі Кропивницького вищого професійного училища.
Учні дізналися про історію та сьогодення навчального закладу, отримали повну інформацію про професії, які можна здобути в даному закладі, умови вступу та подальшого навчання, можливість подальшого працевлаштування, умови проживання в гуртожитку, організацію проведення дозвілля. Неабияке зацікавлення  викликала в учнів екскурсія по закладу.



              День Соборності України
Щороку 22-го січня в Україні святкують День Соборності. Історичним підґрунтям цієї дати стало проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році, і було ще одним проявом віковічного прагнення українців до своєї незалежності.
З метою формування національної свідомості учнів, виховання у них почуття патріотизму та любові до своєї Батьківщини. В Могутненському НВК провели ряд заходів інформаційного, просвітницького та виховного характеру:
-виховні години: «Україна – єдина Соборна держава», «Україна Соборна», «Україна – єдина країна», «Одна єдина соборна Україна»;
-книжкова тематична виставка літератури в шкільній бібліотеці “Соборна Україна: від ідеї до життя”;
-конкурс малюнків  «Україна – єдина соборна держава».
Під час заходів учні дізналися про процес історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність та державність,особливості подій того часу та їх історичне значення.   Переглянули  відеоматеріали про злуку УНР та ЗУНР. Діти більш детально ознайомилися із Універсалом Директорії УНР.













                    Свято Василя та Маланки

13 січня, такий день, коли в кожну українську оселю приходять колядники, щоб зичити гарного Нового року та віншувати той рік, який минув.
Учні Могутненського НВК привітали всю шкільну родину із святом Василя та Маланки, водили козу, співали колядки й щедрівки, бажали всім добра й мирного неба. Із дзвінкими піснями та теплими словами побажань завітали до сільської ради, ПП «Влад» та мешканців села. Добрі господарі, дякували дітям за привітання та щирі побажання  і віддячували їм святковими смаколиками.









                               Новий рік 2020
Новий рік – це одне з найкрасивіших свят на світі, яке відгукується особливими мелодіями в серцях дорослих і дітей, щедро даруючи людям по всій Землі радість і добро, сміх та веселощі.
У Могутненському НВК протягом двох днів тривали новорічні ранки для учнів початкових класів та новорічний вечір для учнів середніх та старших класів. 
24 грудня відбувся Новорічний ранок для учнів 1-4 класів. На святі діти співали танцювали, розказували вірші, презентували новорічні костюми, а учні 3 класу перенесли всіх у захопливу новорічну казку. В кінці свята всі дітки отримали від Діда Мороза та Снігурочки новорічні подарунки. 



26 грудня під час новорічного вечора учні продемонстрували присутнім захід «Новорічна плутанина». Вишукані новорічні костюми, гарний настрій учасників і глядачів стали запорукою успіху. А по завершенню свята була Новорічна дискотека. Усі заходи, проведені у НВК, подарували море позитиву, дитячих усмішок та гарний передноворічний настрій.




                     День Святого Миколая
День Святого Миколая – свято несподіванок і дарунків, що їх шукаємо зранку в себе під подушкою. Це така собі приємна передмова до суцільного зимового святкування – Нового року і Різдва. 
19 грудня до учнів Могутненського НВК завітав Святий Миколай, який прийшов привітати вихованців дитячого підрозділу та учнів НВК. Порадував їх солодкими подарунками за слухняність, старанність та працьовитість.  



                            Тиждень права

З 09 по 13 грудня 2019 року в Могутненському НВК проводився Всеукраїнський тиждень права, мета якого ‒ підвищення ролі правової освіти серед школярів, виховання поваги до закону і прав людини. 
Протягом кількох днів учителем історії та права С.Г.Шевко та класними керівниками були проведені цікаві і змістовні заходи: Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини; бесіди «Мої права», «Я маю право», «Право і відповідальність», «З історії становлення українського права», «Правова держава», «Права і свободи громадян»; перегляд документальних фільмів «Захищай свої права» та «Конвенція ООН про права дитини або Кожна дитина має право»; перегляд презентації «Декларація прав людини». 
Усі заплановані заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні правознавства, дозволили сформувати в учнів правові почуття, активну позицію у правовій сфері; виробити навички і звички правомірної поведінки; подолати в свідомості помилкові погляди та переконання, негативних навичок і звичок поведінки.







              День Збройних сил України
6 грудня 2019 року в Могутненському НВК було проведено спортивно-патріотичне змагання «Сильні! Дужі! Спритні!»  приурочене Дню Збройних сил України. Основною метою проведених змагань було виховання патріотичних почуттів, дружби та взаємоповаги один до одного, взаєморозуміння. Учасникам змагань та їх уболівальникам дуже сподобалися різноманітні, оригінальні та досконало продумані естафети.






              
             Прости нас, пам’яте, прости!
Пам’ять людей про голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали. Людську пам’ять було взято під конвой. На роки, на десятиліття... Страшне приневолене мовчання... Довго чекали, але дочекались коли ожила, проснулась людська пам’ять, розверзлись її глибини і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями. 
В Могутненському НВК для учнів 9-11 класів вчитель історії Шевко С.Г. до Дня вшанування пам'яті безневинно померлих українців у 1932-1933 роках провів виховну годину  «Прости нас, пам’яте, прости!». Учениці 9 класу зачитали спогади односельчан, очевидців голодоморів, архівні матеріали того часу, які тривалий період не оприлюднювались. Сергій Георгійович закликав всіх зберегти пам'ять про трагічні сторінки історії нашої держави для майбутніх поколінь та запалити свічку пам'яті 23.11.2019 року о 16.00.




День Гідності та Свободи
З нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи 21 листопада в Могутненському НВК класними керівниками було проведено ряд заходів, спрямованих на вшанування патріотизму та мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси, європейський вибір нашої держави.  Учні 9-11 класів переглянули документальний фільм «Небесна сотня. Зима, що нас змінила», через презентацію ознайомитися з хронологією подій народного руху за незалежність та свободу.


Halloween party
У сучасному світі зникають культурні кордони між країнами і тепер традиційне свято англомовних країн Halloween святкується в більшості країн Європи. Могутненський НВК не є виключенням. Тут напередодні Дня усіх святих учні 11 класу провели вечір «Halloween party». Містична атмосфера, жахітливі образи та конкурси всім були до вподоби. Учень 9 класу Скарбан Ярослав та учениця 10 класу Колосюк Лілія вибороли першість у найголовнішому конкурсі вечора «Найунікальніший образ».





Козацькі забави
Щороку під час проведення Тижня паланки імені Богдана Хмельницького  в Могутненському НВК проводяться «Козацькі забави». Всі братства із задоволенням беруть участь у туристсько-краєзнавчій екскурсії до Бойченкової Балки, де вже потім проводиться багато конкурсів та змагань. Веселі конкурси та змагання ще раз довели, що козаки мали не тільки бойовий дух, а й веселу вдачу.




Свято «Посвята в козачата»
Напередодні Дня захисника у Могутненському НВК  відбувся традиційний для школи захід –  «Посвята в козачата». Для шкільної спільноти – це продовження козацьких традицій, це повсякденне життя школи, коли старші опікуються молодшими, сильніші захищають слабших. Найурочистіший момент – посвята в козачата та вручення посвідчень. Діти повторювали за писарем слова клятви, обіцяючи любити, берегти та охороняти рідну Україну. Далі кожен вимовив тричі слова "Клянуся", присягнувшись на хоругві паланки імені Богдана Хмельницького.



                    День захисника України
14 жовтня відзначають одразу три величні свята – День Покрови Пресвятої Богородиці, День захисника України та День українського козацтва. З нагоди свята в Могутненському НВК класні керівники провели  виховні заходи, метою яких було вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу. Такі заходи допомагають дітям краще пізнати історію своєї країни і зрозуміти, що потрібно дбати про культурне і духовне відродження народу. Діти висловилися, що вони пишаються тим, що вони – українці, нащадки славних козаків.





            День працівників освіти
Сьогодні,  4 жовтня, у переддень свята Дня працівників освіти та науки в Могутненському НВК учні 9 класу разом з педагогом-організатором Прудченко О.І. підготували розважальну програму «Найкращим вчителям присвячується!».  На святі звучали найщиріші слова вітання та подяки вчителям, діти підготували відеоролик «З Днем вчителя». 

               День самоврядування
Напередодні свята Дня вчителя в Могутненському НВК традиційно пройшов  День самоврядування. Здобувачі освіти 9 класу відчули себе в ролі учителів. Всі серйозно віднеслися до своїх обов’язків та зрозуміли, що професія вчителя дуже важлива та непроста.






     Міжнародний день людей похилого віку
У всьому світі щорічно 1 жовтня відзначається Міжнародний день людей похилого віку, а в Україні – ще й День ветерана.
Сьогодні учні 11 класу разом з класним керівником Гудзенко О.І. відвідали Красіліча Олександра Михайловича, дитину Другої світової війни та його дружину Красіліч Марію Іванівну, колишнього завідувача сільським будинком культури. Діти привітали сім’ю Красіліч  квітами та побажали їм міцного здоров'я, щастя та радості. 
Класні керівники провели виховні бесіди з метою: виховувати людяність, милосердя, співчуття і шанобливе ставлення до людей старшого покоління; прищеплювати навички правильного ставлення до старших та батьків.





АгроЕкспо - 2019
27 вересня 2019 року здобувачі освіти 9 класу Могутненського НВК мали можливість відвідати VІІ Міжнародну агропромислову виставку з польовою  демонстрацією техніки та технологій АгроЕкспо -2019 та ознайомитися з її експозицією. А також були присутні на змаганні богатирів – стронгмен-шоу під керівництвом "Найсильнішої людини світу 2004" Василя Вірастюка та президента Федерації стронгмену України Сергія Конюшка. Діти отримали купу позитивних емоцій, зробили величезну кількість фото та відео.



                       Challenge Fest
Сьогодні, 24 вересня 2019 року, учнівський колектив Могутненського НВК приєднався до проведення фізкультурно-оздоровчого заходу Challenge Fest та провів змагання з футболу, волейболу  та швидкісного складання «кубика Рубика».  Змагання з футболу проходили між  командами 6 та 7 класів, з волейболу – 9, 11класів. Першість здобули команди 7 та 9 класів. Найшвидшим серед учасників швидкісного складання «кубика Рубика» став учень 9 класу Скарбан Ярослав, який склав «кубик Рубика» за 48 секунд.









                         «STOP булінг»
В рамках Всеукраїнського тижня протидії булінгу, який проходив з 16 по 20 вересня 2019 року в Могутненському НВК  проведено інформаційно-просвітницький захід «Віртуальний терор: тролінг і кібербулінг». Діти дізналися, що кібербулінг або інтернет-мобінг – це сучасна форма агресії, яка набула поширення з появою мобільних телефонів та інтернету, що переслідування у віртуальній мережі набувають все більшої нагальності і,  що виявити ознаки кібербулінгу іноді дуже складно. Здобувачі освіти ознайомились із пам'яткою для захисту від кібербулінгу.

                   Спорт для всіх
З 11 по 14 вересня 2019 року в Могутненському НВК проходили заходи щодо відзначення Дня фізичної культури і спорту. Тиждень розпочався з цікавого уроку «Легенди і міфи стародавньої Греції», диспуту «Спорт і фізична культура. Що я вибираю?» . А далі було спортивне свято «Спорт для всіх» та  змагання «Ми юні атлети». І як же можна було провести Тиждень без футболу і волейболу? В заходах приймали активну участь учні, вчителі фізичного виховання та медична сестра.










    Тиждень знань правил дорожнього руху
З кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху. Діти і дорослі повинні пам’ятати про безпеку на дорозі. Однаково уважними до цього питання мають бути водії, пішоходи, пасажири.
Як ніколи, саме в осінньо-зимовий період, великого значення набувають знання правил дорожнього руху та їх дотримання. Тому в Могутненському НВК з 09 вересня по 13 вересня 2019 року було проведено Тиждень безпеки життєдіяльності на тему «Правила дорожнього руху знай – життя та здоров’я  зберігай!»
Тиждень безпеки дорожнього руху у НВК був насичений різними заходами на яких ознайомили здобувачів освіти з місцями безпечного переходу проїжджої частини дороги, із дорожніми знаками, закріпили і актуалізували знання учнів про дорожній рух і правила безпечної поведінки на вулицях. Під час проведених заходів діти розгадували загадки, малювали дорожні знаки, грали в рольові ігри, переглядали мультиплікаційні й документальні відеофільми. Упродовж тижня школярі мали змогу ознайомитись у шкільній бібліотеці з тематичною полицею «Правила дорожнього руху – твої правила». Проведені заходи були цікавими, змістовними і сприяли повторенню, вивченню та закріпленню знань Правил дорожнього руху.





                   Життя прекрасне
10 вересня –  Всесвітній день запобігання самогубствам. В цей день у Могутненському НВК практичний психолог Снісар Т.В. провела бесіду з елементами тренінгу «Життя прекрасне» для здобувачів освіти 10 класу. Діти ознайомилися з ознаками суїцидальних намірів, розглянули профілактику суїцидальної поведінки та усвідомили позитивне ставлення  до життя. Учні зрозуміли, що коли наштовхнешся на перешкоду –  не можна опускати руки, втрачати себе, а треба боротися й перемагати.




Правила дорожнього руху знай – життя та здоров’я зберігай!

З метою поліпшення роботи із запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, формуванню навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконаленню і узагальненню знань з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів, безпечного поводження під час руху до школи і додому в Могутненському НВК 9 вересня  розпочався Тиждень безпеки життєдіяльності на тему «Правила дорожнього руху знай – життя та здоров’я зберігай!». 
Класні керівники 1-11 класів провели з учнями виховні заходи, які були проведені у формі виховної години,  інтерактивної бесіди, вікторини, гри, із застосування фото та відеоматеріалів профілактичної роботи із безпеки дорожнього руху. Здобувачі освіти  повторювали правила дорожнього руху, головні знаки пішоходів, ділилися своїми знаннями з однолітками, обговорювали дорожні ситуації, відповідали на питання вікторини. Вихователь дитячого підрозділу Овчаренко О.В. провела з дітьми вправу гру «Вчимося переходити дорогу».




Депортація населення з українських етнічних земель 
6 вересня вМогутненському НВК вчитель історії Шевко С.Г. провів інформаційну хвилинку для учнів 11 класу на тему «Депортація населення з українських етнічних земель». Здобувачі освіти дізналися про депортаційну політику радянської влади, про нелегкі умови перебування депортованих людей у віддалених регіонах СРСР, про обмеження прав переселених, про наслідки депортації для українського народу. Заслухали свідчення переселених людей.

                        ДЕНЬ ЗНАНЬ
День Знань у Могутненському НВК  запам'ятався не тільки першачкам, але і всім учням та працівникам школи. На урочистій лінійці зібрались не тільки діти та їх рідні, але й почесні гості. Генеральний директор ПП «Влад» Демченко Віктор Миколайович привітав першокласників із важливим днем у їхньому житті, побажав натхнення, здоров'я та миру над головою.  А для того, щоб дітям було приємніше навчатися в школі — подарував для здобувачів освіти НВК комп’ютер. Випускники школи привітали першокласників та подарували їм невеличкі подаруночки. Перший дзвінок сповістив учням і вчителям про початок нового 2019-2020 навчального року.





Екскурсія до м. Тернополя та Тернопільську область
Величезне задоволення для дітей принесла триденна екскурсія до м. Тернополя. Першого дня діти познайомилися з архітектурою, пам’ятниками та історією міста. Побували в підземеллі Старого замку та відпочили в аквапарку «Лімпопо».
Другий день був виснажливим, але дуже цікавим та інформаційно змістовним, адже вирушили на екскурсію по Тернопільській області.
Перша екскурсія була у єдиній у світі гіпсовій печері-музеї Трипільської культури «Вертеба», якій понад 5 тис. років. Далі діти відвідали маленьке село Монастирок Борщівського району, в якому знаходиться печерний храм, заснований ще в IX столітті н. е., а також неповторні враження на всіх справив Каньйон Серету, що вкритий густим лісом. Потім помандрували до міста Чорткова, де побачили унікальну для України стару ратушу та відвідали костел Матері Божої, святого Розарія і святого Станіслава. Побували у церкві Святої Покрови, де напилися з цілющого джерела святої води та відвідали купальню.  На зворотному шляху завітали до м. Теребовля і його перлини – Теребовлянського замку та мали змогу милуватися чарівними краєвидами, що відкриваються, якщо забратися на вежу замку. До Тернополя повернулися ввечері втомлені, але задоволені з позитивними враженнями від побаченого.
Третій день – день від’їзду, але діти встигли насолодитися всіма гарними куточками цього файного міста: центром з його фонтанами та трьохстороннім годинником, набережною «Циганкою» та Островом закоханих.
Ці три дні були насиченими і пролетіли дуже швидко, що навіть не хотілося повертатися додому. Діти отримали багато цікавої інформації і ще раз переконалися в тому, що Україна вражає.


                               Екскурсія до м. Миколаєва
Під час екскурсії до м. Миколаєва діти відвідали Миколаївський музей суднобудування та флоту і прогулялись із задоволенням по набережній р. Інгул. Масу захоплюючих відгуків можна було почути після того, як діти побували у одному із найкращих зоопарків України. Пообідали в «McDonalds». Але найбільше позитивних вражень дітям приніс візит до аквапарку «Водолій». Екскурсія залишила  незабутні враження та прекрасні спогади.




                             Екскурсія до м. Кропивницького
А як можна було не відвідати чарівне місто в центрі України - Кропивницький? Тут ніби все відоме, але кожна поїздка приносить нові враження. Цього разу діти відвідали іподром «КСК Княжий Двір», де мали можливість відчути себе вершниками та покататися на гужовому транспорті. Продовжилася екскурсія в казковий куточок міста – Дендропарк. Вихованці насолоджувалися прохолодою парку під тінистими алеями та ароматами запашних квітів. Розважалися на різних атракціонах, весело спілкувалися та ласували смаколиками.



                День народних традицій
У всі часи було трепетне ставлення до традицій. В багатьох народів існує повір’я, що той, хто забув традиції своїх предків, карається людьми і Богом, блукає по білому світу і ніде не може знайти собі притулку, бо загублений для всіх. З метою відтворення народних традицій, в таборі було проведено «День народних традицій». Вчитель Садовенко Т.В. провела для учнів майстер-клас «Виготовлення ляльки-мотанки». Діти з задоволенням поринули у світ етнічного побуту та виготовили мотанку-оберіг.



                День космічної фантазії
Астрономія — найдивовижніша серед наук. Можливо, що й найдавніша з усіх наук Кожен загін створив свій космічний корабель. Розрекламував його необхідність. Діти -  прибульці привезли побажання планеті Земля, розповіли про життя на тій планеті, з якої вони прилетіли. Були намальовані малюнки про уявні  пригоди космічних прибульців на вигаданих планетах. Цікаві пісні співали діти про космос. Проведені були ігри, вікторини «А чи знаєте ви?»


                           День казки 
Цей день в таборі був казковим і дивовижним, адже діти самі з великим захопленням перевтілювалися в казкових героїв. На сцені була справжня дружня атмосфера. Свято подарувало і артистам, і глядачам багато радості та веселого настрою. Окрім перегляду казок, у таборі проходив конкурс малюнків «Мої улюблені казки» та  казкова вікторина «У світі казок».


Відкриття табірної зміни та День захисту дітей в пришкільному таборі «Сонечко»
Діти повинні жити у світі
краси, гри, казки, музики,
малюнка, фантазії, творчості.
Сухомлинський В. А.
Сьогодні, 1 червня, розпочав роботу дитячий пришкільний табір «Сонечко». В цьому році у таборі відпочиватиме 65 дітей, які з нетерпінням чекали на його відкриття. У перший день роботи табору було проведено лінійку та урочисте відкриття. Протягом всієї зміни діти будуть брати участь у  різноманітних іграх, конкурсах  та змаганнях.
Щорічно 1 червня в Україні та по всьому світу відзначається Міжнародний день захисту дітей, який покликаний привернути увагу до захисту прав дитини. У пришкільному таборі «Сонечко» проведено інформаційно-просвітницький захід до Міжнародного дня захисту дітей. 


            
                      Останній дзвоник 2019
Останній дзвінок – свято прощання зі школою! А ще останній дзвоник для багатьох учнів – весела звістка про канікули, а для випускників – хвилююча мить. Привітати учнів, їх батьків та вчителів із завершенням навчального року, побажати успіхів випускникам на їхньому життєвому шляху до НВК завітали гості: сільський голова Василенко О.Г., генеральний директор  ПП «Влад» Демченко В.М.
Красіліч З.А., директор НВК, привітала здобувачів освіти з закінченням навчального року та побажала випускникам успішно продовжити навчання в інших навчальних закладах та зробити правильний життєвий вибір, а решті учнів – гарно відпочити та набратися сил для нових звершень.




                          День Європи
День Європи - день спільних цінностей та спільної історії всіх націй континенту. 
З метою поглиблення знань учнів про Європу, формування європейського світогляду, сприяння поширенню знань про Європейський Союз, підвищення громадянської та політичної культури у КЗ «Могутненський НВК» педагог-організатор Прудченко О.І. провела виховний захід «Європа багатолика: єдина, близька, велика!».  Діти мали можливість дізнатися цікаві факти та познайомитися з культурними особливостями країн Європи. А також кожен клас презентував одну з країн Європи, так 1-й клас розповів про рідну неньку Україну. Учні 2 класу презентували Латвію піснею відомого композитора Раймонда Паулса «Золоте весілля». Третьокласники показали Італію танком Тарантелла, а учні 4 класу заспівали молдовською мовою пісню «Іоане, Іоане». Францію з показом мод та пантомімою продемонстрував 5 клас, а 6 клас шотландським танком презентував присутнім Велику Британію. З Фінляндією учні познайомилися через фінську польку, яку затанцював 8 клас. Свято було цікавим, змістовним, а також пізнавальним. Діти отримали велике задоволення від своїх виступів і виступів інших класів. 








                     День вишиванки
День вишиванки – свято національної єдності, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння національного вишитого одягу та об’єднати українців.
Не перший рік у нашому НВК, як і у всій Україні, відзначають День вишиванки. І цього року педагогічний та учнівський колективи КЗ «Могутненський НВК» долучилися до акції «Одягни вишиванку».  Учні та вчителі цього дня вдягнули  вишиванку – національний український одяг – як символ єдності українського народу.




День сім’ї
До Міжнародного дня сім’ї в КЗ «Могутненський НВК» для учнів 8 та 11 класів проведено бесіду «Сім’я – найголовніша частина суспільства». Метою бесіди було  формування в здобувачів освіти ціннісного ставлення до сім’ї, родини, людей, виховання шанобливого ставлення до батьків, сімейних традицій, піклування про молодших і старших членів сім’ї, бажання допомагати старшим і хворим, формування у школярів уявлення про сім’ю як об’єднання рідних людей. 



                  Гра «Сокіл» («Джура»)
Перший етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») відбувся 10-11 травня  на базі КЗ «Миколаївське НВО». Змагання проводились між 14 роями Кропивницького району з метою патріотичного виховання учнівської молоді на засадах козацько-лицарських традицій. 
Честь КЗ «Могутненський НВК» захищав рій «Січові стрільці»: Колосюк Дмитро – ройовий, Шангін Владислав, Бурда Артем, Вознюк Богдан, Авраменко Богдан, Колісниченко Олег, Кожухар Карина, Скляніченко Руслана та виховник рою Геля Олександр Григорович. 
Протягом двох днів рій демонстрував свою вправність у таких видах залікових змагань як: «Впоряд», «Смуга перешкод», «Стрільба з пневматичної гвинтівки», «Рятівник», «Інтелектуальна гра-вікторина «Відун», «Таборування», «Фізична підготовка» та «Метання гранати». 
За результатами змагань рій «Січові стрільці» отримав ІІІ місце в конкурсі «Фізична підготовка», І місце в конкурсі «Смуга перешкод» і ІV місце в загальному заліку. Діти нагороджені грамотами відділу освіти, а також цінними подарунками.










                        День Перемоги
9 травня – День Перемоги – свято і світле, і сумне одночасно. З одного боку, наша армія здобула перемогу, звільнила нашу країну. Але все це дуже дорогою ціною – мільйонів життів, річок сліз і безліччю покалічених доль. Подякувати ветеранам – живим і померлим – за їхній подвиг у день 9 травня – найменше, що ми можемо зробити. 
Учнівський та педагогічний колектив КЗ «Могутненський НВК»  приєднався до заходів із вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом. Здобувачі освіти та вчителі поклали квіти до пам’ятників загиблим воїнам в с.Аврамівка і с.Могутнє та вшанували  хвилиною мовчання тих, хто не повернувся з війни.






                       Вахта Пам’яті 
Традиційно рій «Січові стрільці» КЗ «Могутненський НВК» несли вахту Пам’яті  біля пам’ятника загиблим воїнам, щоб вшанувати їх пам’ять до Дня Перемоги. 



      1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо
День Пам’яті і примирення, День перемоги для всіх – особливі дні. Ці дні викликають відчуття безмежної гордості за наш народ та водночас уособлюють героїзм і вічну скорботу за мільйонами нерозквітлих українських доль, нездійснених мрій і задумів. Ми у вічному боргу перед тими, хто в жорстокій битві отримав Славетну Перемогу, хто у післявоєнні роки відбудовував зруйновану країну. 
В КЗ «Могутненський НВК» пройшли виховні години під гаслом «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо». Метою яких було виховувати у дітей почуття патріотизму; поважне відношення до історичної пам’яті свого народу; моральну культуру учнів, розвивати здатність відчувати, співпереживати, вміння слухати оточуючих. Класні керівники та вчитель історії розповідали про важкі часи війни,  незабутній подвиг солдат, які ціною свого життя врятували світ від фашизму, про  нелегке життя в тилу. Пам’ять загиблих героїв, які віддали своє життя за Батьківщину, учні та вчителі вшанували хвилиною мовчання.





                  Зустріч із представниками                        Кропивницького ВПУ № 9
Вибір професії — один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Він має велике значення як для самої людини, так і для суспільства. Вибір професії — це, по суті, вибір життєвого шляху, вибір долі. 
Сьогодні, 06 травня 2019 року, у КЗ «Могутненський НВК» відбулася зустріч з представниками Кропивницького вищого професійного училища № 9. Діти дізналися про спеціальності, які пропонуються для вступу до ВПУ та отримали буклети Кропивницького вищого професійного училища № 9.



         М.Левитський – батько кооперації
З нагоди відзначення 160-річчя від народження громадського та державного діяча, публіциста, організатора кооперативного руху в Україні Миколи Левитського, а також 125-річчя з дня створення першої в Україні і Європі землеробської артілі  в КЗ «Могутненський НВК» з здобувачами освіти 8 та 11 класу проведено бесіду «М.Левитський – батько кооперації». Діти дізналися про батька кооперації або артільного батька, людину, яка заснувала перші в Україні кооперативні спілки,  потужного громадського діяча Миколу Васильовича Левитського та створені ним перші землеробські артілі. 


                   Світле свято Великодня
В дитячому підрозділі КЗ «Могутненський НВК» пройшли підготування до світлого свята Великодня. Дітки разом з вихователькою Овчаренко О.В. зробили велике великоднє яйце і маленьких курчаток, дізналися про історію розфарбовування писанок та самі спробували розмалювати яєчка.


Чорнобиль не має минулого
В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них 26 квітня, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. У 2019 році виповнюється 33-тя річниця Чорнобильської катастрофи. З метою належного вшанування  мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, осмислення  та усвідомлення масштабів трагічних подій в КЗ «Могутненський НВК» проведено такі заходи:
інформаційні хвилинки щодо Чорнобильської трагедії під час уроків історії, біології, фізики, природознавства;
єдина виховна година для учнів 8 та 11 класів «Чорнобиль не має минулого»;
перегляд та обговорення відеофільму «Чорнобильська  катастрофа. Як це було».



День ЦЗ в НВК
18 квітня в КЗ «Могутненський НВК» відбувся День цивільного захисту. Розпочався він збором керівного, командного, постійного та учнівського складу й урочистим відкриттям.   
У 1 - 11 класах проведено відкритий  урок «Зробимо життя безпечним!», вікторини з питань ЦЗ, планові тренування, комбіновані естафети (з учнями 8-11 класів), у 8-11 класах заняття з медико-санітарної підготовки. Діти переглянули мультфільми (1-4 класи), відеофільми та презентацій з питань запобігання виникнення надзвичайних ситуацій.

День ЦЗ у НВК був чітко спланований, добре організований та пройшов на високому рівні.












Подорож у космос

12 квітня, із нагоди Дня космонавтики, та з метою ознайомлення учнів з історією цього свята, в КЗ «Могутненського НВК» було проведено пізнавальну гру «Подорож у космос» для здобувачів освіти 5-6 класів. Вчитель природознавства Прудченко О.І. дібрала для дітей пізнавальні завдання та ігри, які розвивали творчі здібності, мислення, спостережливість, прививали цікавість до пізнання космосу. Три команди на уявних кораблях стартували у відкритий космос, де розв’язували космічні задачі та завдання. Космічна подорож завершилась нагородженням переможців та виконанням пісні «Земля в ілюмінаторі».



                                 «Фея квітів»
Важливим засобом естетичного виховання дітей є образотворча діяльність. 
Вихованці дитячого підрозділу КЗ «Могутненського НВК» дуже талановиті діти і разом з вихователькою Овчаренко О.В. вони створили з кольорової стружки «Фею квітів». Це заняття принесло дітям позитивний емоційний настрій.




Чудова подорож до м. Черкаси

04 квітня учні 8, 9 та 11 класів відвідали м. Черкаси. Діти відвідали Черкаський обласний краєзнавчий музей, де ознайомилися з природними та історичними особливостями сусідньої області. Найкращі враження та багато позитивних емоцій учні отримали від квест кімнати  «QRuum». Побували на набережній Дніпра, пообідали в McDonalds, а наостанок відвідали зоопарк. Подорож була змістовною, а головне цікавою.





Жіноче свято
З ледь відчутним подихом весни приходить до нас чудове жіноче свято – 8 Березня. Цей день несе у світ ніжність і красу, адже усе найдорожче, що є у нашому житті, пов’язане з жінкою. 
У переддень свята у КЗ «Могутненський НВК» учні школи підготували святковий концерт, гарно оформили класні кімнати. Особливою атмосферою тепла, щирості наповнився НВК, коли на гостину до учнів завітали найрідніші люди – матусі та бабусі. Особливими рядками, сповненими любові, тепла і поваги, діти говорили про маму - берегиню роду людського. Закликали всіх присутніх пам'ятати завжди, що мама – це найдорожче, що є в світі. 
Зі святом, любі і дорогі представниці прекрасної статі, щастя вам, ніжності, кохання!





100 днів у полоні
100 днів у полоні – саме стільки українських моряків незаконно утримують за ґратами. За цей час військовополонені жодного разу не мали зустрічі з рідними. 04 березня у стінах КЗ «Могутненський НВК» на підтримку полонених земляків Романа Мокряка та Андрія Артеменка  відбулася акція «Браття, ми з вами». Найкраще символізує морський флот саме символ якоря, який створили діти.  


Депортації населення західноукраїнських земель
Сьогодні 1 березня в КЗ «Могутненський НВК» вчитель історії Шевко С.Г. провів інформаційну хвилинку для учнів 8 та 9 класу на тему «Депортації населення західноукраїнських земель». Діти дізналися про депортаційну політику радянської влади, про нелегкі умови перебування депортованих людей у віддалених регіонах СРСР, про обмеження прав переселених, про наслідки депортації для українського народу. Учні переглянули відео «Операція «Захід» - наймасовіше переселення жителів Західної України».



Вітаємо з перемогою!!!
Вітаємо команду дівчат та хлопців за зайняті почесні ІІ місця в фінальних змаганнях серед учнів ЗЗСО Кропивницького району, а також їх наставника - вчителя фізичного виховання Гелю Олександра Григоровича.
Молодці! Так тримати!!!



Щоб патріотом – українцем зростати, треба державні символи знати
28 лютого для здобувачів освіти 4 класу КЗ «Могутненський НВК» провела вікторину «Щоб патріотом – українцем зростати, треба державні символи знати». Метою заходу було формування знань про державні символи України, виховання в учнів любові до рідної землі. Класний керівник Вареха Н.І.  провела цікаві конкурси, які показали знання учнів про державні та національні символи України.


          Право дитини – щасливе дитинство
Діти – дзеркало будь-якої держави, її майбутнє. І обов’язок кожної держави піклується про своїх маленьких громадян, захищати їх права.
Для здобувачів освіти 2 класу КЗ «Могутненський НВК» класовод Шевко С.А. провела круглий стіл «Право дитини – щасливе дитинство». На заході діти ознайомилися з основними положеннями Конвенції про права дитини, поглибили свої знання про права та обов’язки дітей, обговорили питання ставлення до власної особистості та інших. Учні активно брали участь у грі «Права та обов’язки» та показали свої знання у вправі «Казково-правовий лабіринт».




Профорієнтаційна робота
22 лютого до здобувачів освіти 11 класу КЗ «Могутненський НВК» завітав представник Центаральноукраїнського інституту МАУП з профорієнтаційною роботою.  Ознайомив з спеціальностями які пропонує заклад, з умовами вступу, презентував буклети з інформацією про інститут.
Профорієнтаційна робота
21 лютого здобувачі освіти КЗ «Могутненський НВК» в рамках проведення профорієнтаційної роботи відвідали Кропивницький коледж механізації сільського господарства на День відкритих дверей. Дітям сподобалася екскурсія по закладу. Вони ознайомилися з правилами вступу до коледжу та спеціальностями, які пропонує заклад. Студенти коледжу проводили цікаві і змістовні конкурси, які допомагали школярам визначитися з їх професійними вподобаннями та за які діти отримали солодкі призи.


Пантелеймон Куліш – славетний діяч українського письменництва
 Пантелеймон Куліш є надзвичайно важливою постаттю в історії української літератури. Він був різнобічно обдарований, був і письменником, і істориком, і фольклористом, і етнографом, і перекладачем, і критиком. Укладач першої фонетичної абетки української мови. Загалом саме правопис Куліша лежить в основі сучасної української абетки. Найвідоміший роман письменника «Чорна рада», історична основа якого — події, що відбулися після Переяславської угоди 1654 року — боротьба за гетьманування після смерті Богдана Хмельницького.
Для здобувачів освіти 8-11 класів КЗ «Могутненський НВК» бібліотекар Шевко С.А. провела літературну годину «Славетний діяч українського письменництва». Світлана Анатоліївна ознайомила дітей з біографією письменника та розповіла про його нелегкий творчий шлях. Діти дізналися про кулішівку та могли співставити її з сучасним алфавітом. Переглянули презентацію «Життєвий та творчий шлях митця».



      День пам'яті Героїв Небесної Сотні
20  лютого …  Ця  дата -  кривава  незагойна  рана     на сторінках  нашої   історії.   Зринають  в  пам’яті    і  в  наших   серцях  ті  жахливі  події, що  відбулися   на  вулиці   Інститутській  у Києві.  Юні  хлопці піднялися   на  боротьбу  за  людську  гідність,   за  краще  майбутнє   для  своєї   держави.  Але  якою  була  ця боротьба? Звичайно, не   рівною. Захистом   проти  ворожої   кулі   снайпера  слугували   фанерні  щити, а  зброєю  була -  бруківка. Але  вони  не  зважали на  це, бо  в  серці   горіла  любов   до  України  і  жевріла  надія   бачити  її кращою.
Сьогодні для здобувачів освіти в КЗ «Могутненський НВК» провели лінійку-реквієм «А Сотня відлетіла в небеса», приурочену вшануванню подвигу учасників Революції гідності та увічненню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Метою заходу було не тільки бажання нагадати учням про ці визначні події у новітній історії України, а й виховувати в них патріотичну свідомість, любов до Батьківщини, бажання стати гідними громадянами України. Під мелодію гімну Небесної Сотні «Пливе кача» була запалена свічка, а під звуки метроному всі присутні схилили голови у хвилині мовчання. Діти долучилися до акції «Ангели пам’яті» і на шкільному подвір’ї розвісили на деревах фігурки ангелів.




                
                            Без здоров’я немає щастя!

Здоров’я – не все, але все без здоров’я – ніщо.

Сократ

З 11 по 15 лютого 2019 року в КЗ «Могутненський НВК» пройшов тиждень здорового способу життя на тему «Без здоров’я немає щастя!». Класні керівники 1-11 класів провели з дітьми виховні години  на яких розібрали фактори, які сприяють здоровому способу життя: профілактика захворювань, гігієна, здорове харчування, заняття спортом. Здобувачі освіти з цікавістю під час великих перерв переглядали відеоролики. Під керівництвом вчителя фізичної культури Гелі О.Г. було  проведено багато цікавих спортивних естафет, де діти мали змогу не тільки фізично себе спробувати, але і розв’язати математичні приклади, учні отримали величезне задоволення.





            Крізь пекло афганської війни
15 лютого у КЗ «Могутненський НВК» для здобувачів освіти 8-11 класів вчителем історії Шевко С.Г. проведено годину спілкування «Крізь пекло афганської війни» з нагоди відзначення 30-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. 
Метою заходу було нагадати учням про історичні події афганської війни; виховувати повагу і шану до воїнів-інтернаціоналістів, до трагічних сторінок нашої історії та донести до їхніх сердець основну думку: війна - це безумство, це невиправдана жорстокість проти людства. Сергій Георгійович разом з ученицями 9-го та 10-го класів в доступній формі розповіли та пояснили причини введення радянських військ на територію Афганістану, розповіли про етапи радянсько – афганської війни, її наслідки. Діти переглянули документальне відео «Виведення радянських військ з Афганістану» та переглянули відеокліп «Ми йдемо! (Прощавайте гори)». Хвилиною мовчання учні та вчителі вшанували пам'ять загиблих в Афганістані  воїнів.




         День Святого Валентина
14 лютого – День Святого Валентина – день, коли люди відкрито говорять про найпрекрасніше у світі почуття – про кохання.  
Заходи до Дня Святого Валентина у КЗ «Могутненський НВК» пройшли особливо яскраво. У НВК цілий день працювала «Пошта Валентина», завдяки якій усі бажаючі могли виразити свою симпатію валентинкою. Традиційним у святкуванні стало і прикрашання школи символами дня закоханих – сердечками. 
Завершився цей  день  вечором для старшокласників під назвою «Ідеальна пара», який підготували здобувачі освіти 8 класу  під керівництвом класного керівника Прудченко О.І. Старшокласники виявили неабиякі таланти, за які одержали солодкі призи. Свято проходило у вигляді конкурсів для пар, взявши участь в яких вони могли показати, яка пара найцікавіша, найкреативніша, найромантичніша і найголовніше - ідеальна пара цього вечора. 
Різноманітні конкурси, веселі забави, чарівні танці, мелодійні пісні створили атмосферу радості й тепла. Кожен учасник переконався в тому, що День закоханих – свято чудес, яскравих вражень і кохання.




         Євроатлантична інтеграція України

12.02.2019 року в КЗ «Могутненський НВК», з метою роз’яснення здобувачам освіти 9 класу значення європейських цінностей та ознайомлення їх з євроатлантичною інтеграцією в Україні, класним керівником Чорною Ю.В. було проведено виховну годину «Перспективи євроатлантичної інтеграції України».

                   Нескорені, ми з вами!       
25 листопада 2018 року біля Керченської протоки російські кораблі атакували та захопили український буксир «Яни Капу» і два катери – «Бердянськ» і «Нікополь». Через агресію деякі моряки отримали поранення, а після суду на території окупованого Криму всіх полонених вивезли до Російської Федерації. Наразі вони перебувають у слідчих ізоляторах Москви. Серед полонених військовослужбовців – наші земляки Артеменко Андрій Анатолійович та Мокряк Роман Миколайович.
Здобувачі освіти  КЗ «Могутненський НВК»  долучилися до підтримки військовополонених моряків патріотичним флешмобом «Нескорені, ми з вами!». Учні вірять у нескореність духу наших моряків-патріотів і чекатимуть на їх повернення на рідну землю.

                      Продовження Тижня казки
Надзвичайно гамірно було у сьогодні у КЗ «Могутненський НВК». До НВК знову завітали у гості казки на новий лад, які майстерно виконали наші учні. Першими представили глядачам свою казку «Рукавичка на новий лад» здобувачі освіти 1-го класу КЗ «Могутненський НВК». Глядачі уважно слідкували за перебігом подій, підтримували виконавців та активно аплодували їм. Дебют першокласників був дуже вдалим, це відзначили і глядачі, і адміністрація закладу, а виконавці,  незважаючи на хвилювання, також отримали задоволення. 
Наступною була казка-мюзикл «Колобок на новий лад», яку показували здобувачі освіти 4-го класу та їм допомагали дівчатка з 8-го класу. Тут було багато музики, а маленькі артисти у вишуканих костюмах так вміло і зовсім по-справжньому зуміли перевтілитись у своїх казкових героїв. Вони співали і танцювали, допомагали один одному і доводили, що тільки добро і дружба – всеперемагаючі.









         Тиждень казки продовжується
В КЗ «Могутненський НВК» продовжується Тиждень казки. І сьогодні для всіх дітей НВК здобувачі освіти 5 класу, класний керівник Берегуленко Ю.О.,  показували інсценізацію казки відомого німецького письменника Ернста Теодора Амадея Гофмана «Лускунчик». Глядачі перенеслися в казковий світ балу та із захопленням спостерігали за перебігом подій.  
А здобувачі освіти 6 класу на чолі з класним керівником Леміш О.О. показали всім відому казку французького письменника , але трішки на новий лад «Нові пригоди Червоної Шапочки».  Цікава гра дітей «акторів» захопила публіку, всім сподобалася Червона Шапочка, яка була сміливіша і розумніша ніж у оригінальній казці. Казки всім дуже сподобалися тому і аплодували всі від щирого серця, дякуючи так за побачене. 










                          Казка «Ріпка»

 З давніх-давен, наші предки передавали нам свій життєвий досвід, розказували історичні події, вчили високим моральним цінностям, розказуючи казки. Адже саме казка дарує малечі тепло, увагу та  любов. Чарівні історії вчать взаємопідримці, протистоянню злу, розказують дитині, що в житті може зустрітися багато труднощів, але добро та терпіння завжди їх переможе.
В рамках проведення Тижня казки в КЗ «Могутненський НВК»  04 лютого було інсценізовано українську народну казку «Ріпка» здобувачами освіти 2 класу, класний керівник Шевко С.А..  Це весела казочка. Чудова гра юних акторів, емоційний настрій не залишили байдужими ні дітей, ні дорослих.
Глядачі отримали заряд позитиву, вони дякували маленьким акторам бурхливими аплодисментами.           





    
                     Правовий турнір
02 січня для здобувачів освіти 5 класу, класним керівником Берегуленко Ю.О., було проведено правовий турнір на тему  «Конвенція ООН про права людини». Метою заходу було виховання в учнів інтересу до правових знань, популяризація правових законів, поглибити знання про права дитини, формування правової культури школярів. Зробити  правовий турнір цікавим і захоплюючим допомогли конкурси в яких діти залюбки брали участь. А особливо всім, без винятку, сподобався літературно-правовий конкурс, де дітям пропонуються певні ситуації з відомих казок, мультфільмів, а вони повинні дати правове пояснення про ті чи інші дії героїв.


          Перший космонавт незалежної України
31 січня в 11 класі КЗ «Могутненський НВК», класний керівник Баришева А.М., провела годину спілкування на тему: «Перший космонавт незалежної України», присвячену річниці світлої пам’яті Леоніда Костянтиновича Каденюка – першого космонавта незалежної України, Героя України.
Здобувачі освіти ознайомилися з цікавими фактами з біографії космонавта, пов’язаними з підготовкою до космічних польотів та відбором до участі у польоті на американському БТКК «Колумбія». Діти переглянули відео сюжет про спогади Леоніда Каденюка, як він у космосі з американськими космонавтами організував два вечори української пісні. Дізналися, що завдяки Леоніду Костянтиновичу Гімн нашої держави пролунав у космосі над всією планетою, що він першим підняв на орбіту Землі прапор України. Учні запалили свічку пам’яті та хвилиною мовчання вшанували пам’ять першого космонавта України.



            День пам’яті  героїв Крут
29 січня – День пам’яті героїв Крут – саме там, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. З метою ознайомлення з однією із трагічних сторінок історії України, виховання почуття поваги до тих, хто заради незалежності України віддав своє життя в КЗ «Могутненський НВК» для здобувачів освіти 8 класу, класним керівником Прудченко О.І., проведено годину спілкування «Герої Крут: трагічні події 29 січня 1918 року». Діти пройшлися сторінками історичних подій, дізналися про значення цієї битви в історії України та вшанували пам’ять загиблих юнаків хвилиною мовчання. А на завершення години спілкування переглянули відеофільм «Бій під Крутами».
Нехай пам’ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину.




          Голокост: злочин проти людства

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Голокост – це події, пов’язані з великими людськими втратами. З метою вшанування та збереження пам’яті про цю страшну трагедію, про всіх невинно розстріляних, страчених у газових камерах, виснажених голодом і примусовою працею, в КЗ «Могутненський НВК» була проведена виховна година « Голокост: злочин проти людства».

 Здобувачі освіти 10 класу ознайомились із поняттям Голокосту та історією гоніння єврейського народу. Згадали також про Бабин Яр, у якому в часи німецької окупації України були розстріляні 33 771 людей. Також, класний керівник Гудзенко О.І.,  розповіла про Праведників Народів Світу – тих, хто ризикував життям, рятуючи євреїв під час Голокосту. Серед таких людей і 2500 українців.

Під час проведення заходу учні висловлювали власну думку щодо Голокосту, глибоко співчували жертвам та тим людям, які дивом врятувалися від масового знищення нацистами.







         Не стань жертвою торгівлі людьми

25 січня 2019 року практичний психолог Снісар Т.В. провела для здобувачів освіти 5 класу КЗ «Могутненський НВК» виховну годину на тему «Не стань жертвою торгівлі людьми». Під час якої учні ознайомилися з особливостями ситуації торгівлі людьми в Україні та поза її межами, формами здійснення цього злочину та його наслідками. Діти приймали участь у вправах «Правда – неправда», «Правила безпечної поведінки», «Коло фактів про торгівлю людьми». Учні активно виконували всі завдання та опанували варіанти поведінки у випадку кіднепінгу.






                   День Соборності України
22 січня 1919 року увійшло до національного календаря, як велике державне свято - День Соборності України. Саме тоді, на площі перед Київською Софією, відбулась подія про яку мріяли покоління українських патріотів; на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку УНР і ЗУНР. День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.
З метою  формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення  Дня Соборності України в КЗ «Могутненський НВК» організовано та проведено ряд заходів:
-єдина виховна година: «Україна – держава соборна, одна на всіх, як оберіг»;
-конкурс малюнків «Я люблю Україну»;
-загальношкільна лінійка «Соборна Україна: від ідеї до життя».
Всі заходи були спрямовані на те, щоб ще раз переконатися, що в якому б куточку країни ми не мешкали, якою б мовою не спілкувалися, наші серця об’єднані любов`ю до України.





         Честь і слава визволителям
19 січня 1944  року було визволено с.Могутнє (П’ятоіванівка) від нацистських загарбників.
В КЗ «Могутненський НВК» 18.01.2019 року для здобувачів освіти 5-11 класів вчителем історії Шевко С.Г. проведено виховну годину «Честь і слава визволителям» присвячену 75-річчю визволення села Могутнього від нацистських загарбників. Учні переглянули презентацію та дізналися багато історичних фактів і подій пов’язаних із визволенням своєї місцевості. Діти вшанували пам’ять визволителів хвилиною мовчання та поклали квіти біля пам’ятника полеглим воїнам.





                  Дитина  має  право
18 січня 2019 року в КЗ «Могутненський НВК» в рамках правопросвітницького проекту «Я маю право» з здобувачами освіти  1 класу була проведена правова година «Дитина має право». На якій учні ознайомилися з своїми правами та дізналися про свої обов’язки. Діти створили квітку прав дитини. Навчилися відрізняти права від обов’язків, та обговорили, які вони мають обов’язки в своїй сім’ї та в школі. Під час вікторини «Права казкових героїв» діти називали казкового героя та називали ким і які права порушуються в казці.





       Кіровоградщина – мій рідний край
До 80-річчя утворення Кіровоградської області на база КЗ «Могутненський НВК» класним керівником Леміш О.О. був проведений виховний захід на тему: «Кіровоградщина – мій рідний край». 
Метою заходу було поглибити знання учнів про Кіровоградщину, сформувати національну свідомість, а також сприяти  вихованню почуття любові до рідного краю. Під час заходу учні активно брали участь у пізнавальній вікторині, поринули у минуле свого рідного краю, а також ділилися враженнями від власних поїздок до різних куточків Кіровоградської області. 




                Свято Василя та Маланки
Здобувачі освіти 8-го та 11-го класів КЗ «Могутненський НВК» відзначили  свято Василя та Маланки. Діти на канікулах збиралися на репетиції. Чудово підготовлений колектив щедрівників, під керівництвом класних керівників Баришевої А.М. та Пруудченко О.І., 13 січня дарували радість жителям села. Господарі із задоволенням приймали щедрувальників та частували їх солодощами.





                        Новий рік у НВК
Новорічне свято – це, без сумніву, довгоочікувана казка для всіх дорослих і дітей. Всі учні з нетерпінням чекали цього дня, коли до них завітає чарівна Новорічна казка. Напередодні канікул 28 грудня у КЗ «Могутненський НВК» відбувся Новорічний ранок для учнів початкової школи, та Новорічний вечір для старшокласників. Учні продемонстрували карнавальні костюми. Проявили свою акторську майстерність. Цікаві та різноманітні номери зробили  Новорічні ранок та  вечір незабутніми. Усі присутні отримали задоволення та новорічний настрій. В кінці свят всі діти отримали від Мороза та Снігуроньки новорічні подарунки. 
Проведені в школі Новорічні свята стали чудовим завершенням навчального семестру.










                 День Святого Миколая
В ніч з 18 на 19 грудня Святий Миколай спускається із небес, щоб нагородити малюків за їх добрі вчинки. Найбільш щиро, з великим захопленням і радістю сприймають це свято діти, бо Святого Миколая завжди вважали покровителем і заступником дітей. Тож саме вони найбільше чекають на це свято. Адже малеча знає, що за її слухняність, старанність, працьовитість Святий принесе їм безліч подарунків.
Цього святкового дня в КЗ «Могутненський НВК» здобувачі освіти 8-го та 11-го класів з класними керівниками для учнів, батьків та педагогів підготували чудову літературно-музичну композицію «Вечорниці на Миколая». Метою свята було розширення знань дітей про традиції українського народу, про доброчинні справи Святого Миколая, сприяння розвитку творчих здібностей дітей та виховання в них любові до ближнього, почуття доброти та милосердя. По закінченню заходу діти отримали солодкі подарунки від Святого Миколая.  А потім всі учасники завітали до Могутненської сільської ради та ПП «Влад» і привітали їх з чудовим, душевним, родинним святом Святого Миколая.








          Апробація тестових завдань ЗНО
13.12.2018 року у КЗ «Могутненський НВК» відбулась апробація тестових завдань ЗНО з географії та історії України. Апробація проводилась з метою наповнення бази тестових завдань, що використовуватимуться для укладання тестів ЗНО 2020, 2021 років.
На думку дітей і педагогів, завдання не складні у виконанні та відповідають чинній програмі. Сподіваємось, що результати ЗНО 2019 року також порадують дітей високими балами.




                       Права та обов’язки
10 грудня для здобувачів освіти 8 -11 класів КЗ «Могутненський НВК» вчитель історії та правознавства Шевко С.Г.  провів бесіду «Права та обов’язки громадян». Об’єднавшись в групи, учні активно обговорили судження видатних людей і зазначили їх актуальність на сьогоднішній день. На завершення діти переглянули відеосюжет «Конвенція ООН про права дитини або Кожна дитина має право». 
Підсумовуючи захід, Сергій Георгійович зазначив, що коли вимовляємо вираз «права людини», зазвичай йдеться про невеликий набір прав і свобод, які найчастіше називають фундаментальними правами та свободами. Без дотримання цих прав неможливе нормальне існування та розвиток людини в суспільстві.



               Сесія районного парламенту дітей

07 грудня 2018 року на базі районного будинку культури відбулася чергова сесія районного парламенту дітей та вибори голови районного парламенту дітей. На сесію прибули 24 депутати із 11 закладів загальної середньої освіти Кропивницького району. Відкрила засідання начальник відділу освіти, молоді та спорту Кіровоградської районної державної адміністрації Крамаренко Світлана Валеріївна, яка побажала учасникам плідної роботи. 
Голова районного парламенту дітей Урсу Марія ознайомила депутатів з роботою обласного парламенту дітей, озвучила рішення сесії ОПД та звітувала про свою роботу на даній посаді. 
На посаду голови районного парламенту дітей претендувало п’ять кандидатів. Шляхом таємного голосування голова лічильної комісії Скляніченко Руслана, депутат КЗ «Могутненський НВК», повідомила присутніх, що головою районного парламенту дітей обрано ученицю Созонівського НВК Бублик Анастасію.





                     СТОП насильству!
07 грудня 2018 року для здобувачів освіти 10 класу практичний психолог Снісар Т.В. провела круглий стіл «Життя без насильства». Під час якого діти ознайомилися з статистичними даними щодо проблеми насильства в сім’ї та вплив насилля на підростаюче покоління. Розглянули ситуації, що дають можливість виробити стратегію поведінки під час виникнення конфліктних подій та створили малюнкове несприйняття насильства, як суспільного явища.





Свято мужності

Історія нашої держави має великий шлях. Мужні люди завжди стояли на захисті своєї Землі. День Збройних Сил України – це перш за все свято мужності, воїнської витримки і відваги. 
Традиційно до Дня Збройних сил України в КЗ «Могутненський НВК» відбулись змагання серед юнаків. Команди «Лицарі» та «Гарячі перці»  показали свою спритність, швидкість, витривалість у спортивних змаганнях та навички військового господарювання, а саме: вміння чистити картоплю та пришивати ґудзики. Хлопці довели, що вони справжні чоловіки – майбутні захисники Вітчизни. Переможцями змагань стала команда «Лицарі». Вітаємо переможців! Хлопці довели, що вони справжні чоловіки – майбутні захисники Вітчизни. А усі присутні ще раз переконались, що наші хлопці – наша гордість!






             День Збройних Сил України
6 грудня відзначається День Збройних Сил України –  це всенародне свято захисників рідної землі, які стоять на варті державного суверенітету, недоторканності і цілісності України. 
В 2 класі класний керівник Шевко С.А.  провела виховну годину «Є така професія – Батьківщину захищати». Здобувачі освіти ознайомилися з правилами і обов’язками громадянина України, розвивали такі якості, як повага до закону, стійкість, взаємовиручка, мужність, хоробрість, здатність до подолання труднощів.





Формування культури сімейних стосунків
04 грудня в 10 класі КЗ «Могутненський НВК» пройшла година спілкування на тему «Формування культури сімейних стосунків, безпечного материнства та відповідального батьківства». Метою заходу було розглянути життєвий шлях індивіда, що живе в родині поетапно: як дошлюбний стан, шлюб і післяшлюбний період.  Здобувачі освіти обговорили і виділили найбільш типові фази подружніх відносин і дійшли висновку, що кожний із подружжя зберігає свою індивідуальність, своє право вирішувати питання материнства чи батьківства зовсім вільно. 





                               STOP СНІД
  1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Всесвітній День боротьби зі СНІДом став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і можливістю підвищити рівень обізнаності про це захворювання і його профілактику.
У КЗ «Могутненський НВК» 03 грудня провели інформаційний день порозуміння з ВІЛ-інфікованими та боротьби зі СНІДом. Цього дня відбулися заходи, якими були охоплені всі здобувачі освіти НВК,  а саме: 
1. Інформаційна хвилина «Скажемо наркоманії - НІ»;  
2. Виховна година у 9 класі на тему: «Протидія поширенню наркоманії та СНІДу»; 
3. Перегляд кінофільму «СНІД – небезпечне захворювання»; 
4. Вікторина початківців «Що треба знати про СНІД».






                 СТОП насильству!
  29 листопада 2018 року в рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» в КЗ «Могутненський НВК» практичний психолог та соціальний педагог Снісар Т.В. провела для здобувачів освіти 8 класу заняття з елементами тренінгу «Світ у якому є насилля». Метою заходу було формування уявлення про насильство, його види, визначення чинників, які вказують на можливість виникнення насильства, розробка відповідної стратегії дітей в ситуаціях ризику. Учні ознайомилися з типологією та видовою характеристикою насильства. Розглянули ситуативні завдання, які дають змогу виробити «безпечну поведінку». Створили плакат, який пропагує світ без насилля та ознайомилися із законодавчою базою із даного питання.





              Торгівля людьми – злочин
28 листопада в КЗ «Могутненський НВК» для здобувачів освіти 4 класу проведено годину спілкування на тему «Профілактика протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми». Захід був розпочатий з виставки літератури та буклетів з даної тематики. Учні ознайомилися з формами торгівлі людьми, дізналися, що торгівля людьми – це злочин, який карається і переслідується кримінальним законодавством.



Хрещення Київської Русі

Ми українці – носії чудової української мови, культури, традиції, моралі, історії. 28 липня 2018 року в Україні відзначалась 1030-річниця  Хрещення Київської Русі.

27 листопада 2018 року класний керівник 5 класу Берегуленко Ю.О. провела годину спілкування «Хрещення Київської Русі – перша сходинка до духовності». Мета заходу передбачала показати значення християнства для світу, України, родини, кожної людини зокрема та впроваджувати в практику щоденного життя морально-етичних і духовних цінностей християнства. Здобувачі освіти ознайомились з визначною подією в історії нашої держави, визначали історичні корені хрещення Київської Русі, значення хрещення для історії, культури, життя українського народу в минулому, сьогоденні і майбутньому. Учні переглянули відео «Запровадження християнства на Русі».









У жорнах  репресій
«Великий терор» - масштабна кампанія з масових репресій громадян, яку було розгорнуто в СРСР у 1937-1938 рр. за ініціативою керівництва СРСР та особисто Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. За період «Великого терору» на території УРСР, за оцінками істориків, було засуджено 198 918 тис. осіб, з яких близько двох третин - до розстрілу.
26 листопада 2018 року в КЗ «Могутненський НВК»  для здобувачів освіти 8 класу класним керівником Прудченко О.І. проведено  бесіду «У жорнах репресій». Метою бесіди було гідне  вшанування пам’яті жертв Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років, збереження та донесення до сучасного покоління об’єктивної інформації про доленосні події в Україні XX століття, а також вшанування патріотизму й мужності. Діти переглянули відео «80-ті роковини. Великий терор 1937-1938 рр.» та «Великий терор» 80-ті роковини масових «чисток», вшанували жертв Великого терору хвилиною мовчання та запалили свічку пам’яті. 



Ми пам’ятаємо! Ми сильні!
1932-1933 рр. в Україні був великий голод. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав, скільки безневинних людей зійшло у могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених – у лонах матерів. Кожен народ має свої традиції, історію, пам’ять. Минуло багато років від часу тієї страшної трагедії Голодомору 1932-1933 років. Ця тема не може бути байдужою для кожного з нас. Кажуть, що час лікує душевні рани. Але рану в серці України, пов’язану з Голодомором 1932-1933 років, загоїти неможливо. Вона завжди нагадуватиме про те, як у людей відбирали хліб, забирали все, чим можна було підтримувати життя. 
З метою вшанування пам'яті загиблих від Голодомору 1932 - 1933 років у КЗ «Могутненський НВК»  були проведені Уроки пам'яті. Здобувачі освіти 6 класу з класним керівником Леміш О.О. на загальношкільній лінійці знову змусили згадати кожного з присутніх про ті страшні часи Голодомору, задуматись над трагедією, що не минула майже жодну сім’ю українського народу. Серця  учнів  та вчителів не залишились байдужими після участі в лінійці і скорботної хвилини мовчання. В рамках Міжнародної акції до 85-х роковин Голодомору «Запалімо свічку пам’яті!» здобувачі освіти  запалили свічки, щоб вшанувати пам'ять загиблих від Голодомору. 






«У їхніх серцях жила Україна»
21 листопада – День Гідності і Свободи, свято, яке встановлене  з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору… 
КЗ «Могутненський НВК» приєднався до відзначення та вшанування подій 2004, 2013-2014 років, що відбулись в нашій країні.   Учні 8 та 11 класів під керівництвом Баришевої А.М. на загальношкільній лінійці згадали події Майдану та донесли до шкільної спільноти об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття. Діти та вчителі вшанували пам'ять загиблих в ті дні хвилиною мовчання та запалили свічку пам’яті. 






100-річчя Національної академії наук
В КЗ «Могутненський НВК» була проведена учнівська конференція  до відзначення 100 – річчя Національної академії наук України.  На заході здобувачі освіти підкреслили важливість проведення наукової діяльності для держави та суспільства, а також засвідчили повагу до самовідданої праці багатьох поколінь українських вчених.




Тиждень безпеки дорожнього руху
В рамках  проведення Тижня безпеки дорожнього руху в КЗ «Могутненський НВК» 12.11.2018 року класні керівники 1-11 класів провели Єдиний урок «Безпека на дорозі – безпека життя»., присвячений важливості носіння світлоповертальних елементів «Будь модним – стань помітним у темряві».
Класний керівник Баришева А.М. разом з 11 класом провела практичні заняття з надання медичної допомоги внаслідок дорожньо-транспортних пригод під гаслом «Знаю, вмію, врятую».





Мрійник, який побував серед зірок

7 листопада 2018 року в КЗ «Могутненський НВК» для здобувачів освіти 1 та 2 класів класоводом Дундук І.С. проведено виховну годину з увічнення пам’яті першого космонавта України, Героя України Леоніда Каденюка «Мрійник, який побував серед зірок». Діти дізналися про те, що це перший і єдиний космонавт від незалежної України, який побував у космосі. Дізналися про те, що це проста людина з села, яка настільки вірила в себе та в свою мрію, що вона здійснилася. Учні переглянули фільм про Леоніда Каденюка, поставили свічку пам’яті та розмальовували малюнки на космічну тематику.  





Мала іскра – великий вогонь!
В рамках тижня пожежної безпеки  на тему: «Мала іскра – великий вогонь!» з учнями 1 класу проведено виховну годину на тему: «Маленька іскра – великий вогонь!».
Під час якої здобувачі освіти дізналися як потрібно поводитися під час пожежі, кричати чи зберігати спокій, кого гукати на допомогу. Діти переглянули мультик «Робокар Рой і пожежна безпека», який їм дуже сподобався, та розмальовували малюнки на пожежну тематику.



Halloween
Хеловін святкується в нашій країні відносно недавно, але вже став одним з найулюбленіших свят для дітей і дорослих. 
Учні 11 класу під керівництвом класного керівника Баришевої А.М. підготували цікавий вечір «Краще на Halloween не свататись». Свято супроводжувалось іграми та весело-страшними конкурсами. Хеловін - це частина англійських традицій, тому метою свята є вивчення культури та історії англомовних країн.




День визволення України

від німецько-фашистських загарбників
Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій землі.
26 жовтня в КЗ «Могутненський НВК» проведено загальношкільну лінійку пам’яті до Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників. Мета заходу вшанування пам’яті воїнів – героїв, сприяти формуванню у свідомості учнів значимості перемоги для українського народу, величину вкладу кожного ветерана даної війни у здобутті перемоги; виховання поваги, шанобливого ставлення до учасників Другої світової війни, любові до країни, в якій ми живемо, до рідного краю, прагнення бути патріотом своєї держави.





Веселий ярмарок
Ось і завітала щедра осінь, яка повноцінно панує уже другий місяць. З давніх давен люди відмічали свято осені, свято зібраного урожаю. Так, 22 жовтня у нашому НВК відбулося Свято «Веселий ярмарок». Метою якого було ознайомлення дітей із традиціями українського народу.
Різноманіття квітів, овочів, фруктів втілилися в чудові та цікаві композиції здобувачів освіти. З овочів та фруктів діти створили справжні шедеври.




В Кіровоградському районі проводиться осіння пероральна імунізація м’ясоїдних тварин
Кіровоградське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області інформує про те, що з 17 жовтня 2018 року на території Кіровоградського району розпочинається кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом розкидання приманок з вакциною, яка буде здійснюватись авіатранспортом в лісових та сільськогосподарських угіддях.
У разі виявлення приманок не беріть їх руками і не переміщуйте з місць розкладання. Під час лісових прогулянок з дітьми слідкуйте, щоб вони не торкалися брикетів. 
Наголошуємо, що приманка є безпечною для людей і тварин.

Молодь і закон
Злочин - це суспільно небезпечне діяння. Злочин завжди карається законом та суспільно-правовими нормами.
16 жовтня 2018 року класний керівник Леміш О.О. із здобувачами освіти 6 класу провела виховну годину «Молодь і закон». Метою було ознайомлення учнів із положенням Кримінального кодексу України, розкриття причин правопорушень та їх наслідки, розвиваток в учнів почуття відповідальності за свої вчинки та дії.
Протягом виховної години учні висловили свою думку, щодо власного розуміння понять "кримінальна відповідальність" та "правопорушення", розглянули такі правопорушення, як хуліганство, буллінг, підлітковий алкоголізм, наркманія та крадіжка. Разом з класним керівником переглянули соціальний ролик під назвою "Ти не помітив", де учням пропонували уважно переглянути події одного шкільного дня і слікуючи за веселим настроєм оного учня спробувати помітити такі правопорушення, як буллінг, носіння вогнепальної зброї до школи, а також підготовку до теракту. Важливо зазначити, що по завершенню заходу кожен учень зумів висловити свою думку щодо важливості попередження злочинів.





Посвята в козачата
« Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього» – прописна істина сучасного українця.
12 жовтня в Могутненському НВК відбулося уже традиційне свято – «Посвята в козачата» учнів 5 класу. До посвяти юні п’ятикласники готувалися ще з вересня місяця і чекали цього дня з великим нетерпінням.  Знайомилися з структурою організації, її планами, вивчали правила козачат. А головне - познайомилися з цікавими сторінками історії козацького війська, з видатними гетьманами України. Здобувачі освіти 5 класу тепер твердо знають, що козаки - це вільні, безстрашні люди, борці за волю українського народу.
Саме дійство пройшло у дусі козацьких забав. Діти змагалися у різних конкурсах, як в інтелектуальних, так і з випробуванням сили духу, співали, малювали, брали участь в спортивних змаганнях. А також змагалися у історичному конкурсі. На завершення свята дали клятву дотримуватися заповідей предків, берегти здобуте у важкій боротьбі і стати справжніми патріотами своєї держави.
Кошовий  паланки ім. Б. Хмельницького  вручив козачатам знак паланки та посвідчення козачати. І від тепер це братство імені Петра Дорошенка, яке має свій девіз, примовку та загонову пісню. 
На свято був запрошений учасник АТО Магльований М.П., який привітав козачат зі святом і побажав їм вирости справжніми, чесними та мужніми козаками.









День козака
В рамках тижня Козацької слави  та з метою ознайомлення школярів зі славними сторінками історії України, виховання в них почуття патріотизму, бажання захищати Вітчизну в 1 класі Могутненського НВК була проведена виховна година на тему «День козака». Під час якої діти дізналися хто такі були козаки та їх героїчне минуле. А на кінець перглянули мультфільм «Як козаки…».





Протидія булінгу
В рамках проекту «Я маю право!» 09 жовтня 2018 року в Могутненському НВК  практичний психологог  Снісар Т.В. провела заняття з елементами тренінгу «Протидія булінгу. Правила безпечної поведінки». Метою даного  заходу є ознайомлення з поняттям булінгу, його видами та проявами та формування в учнів знань з правил безпечної поведінки. Здобувачі освіти 9 класу, які були учасниками тренінгу наприкінці заходу дійшли до висновку, що потрібно розвивати навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, вчитися толерантному спілкуванню, а також вміти запобігати булінгу. 




Всеукраїнський урок доброти
У рамках відзначення Всесвітнього дня тварин 4 жовтня 2018 року в Могутненському НВК проведено Всеукраїнський урок доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин». Учні 8 класу стали учасниками виховного заняття «Тварини та закони». Здобувачі освіти ознайомилися з юридичною відповідальністю за жорстоке поводження з тваринами, розширили знання про гуманні шляхи розв’язання проблеми безпритульних тварин. А також діти переглянули відеоролик «10 зворушливих випадків спасіння тварин людиною».




«Щира розмова»

28.09.2018 року з учнями 8 та 11 класів відбулася година спілкування на тему: «Щира розмова» з використанням порад Василя Сухомлинського.  По завершенню години спілкування здобувачі освіти зробили висновок, що Сухомлинський дійсно жив і творив для людей. Він хотів, щоб з маленької дитини виросла справжня людина, яка б піклувалася про свої рідних, поважала друзів і любила Батьківщину. Адже справжнє виховання полягає у тому, щоб моральний ідеал добра, правди, честі, духовної краси жив у кожному юному серці.



Конкурс малюнків до казок В.Сухомлинського
27.09.2018 року з учнями 3 – 4 класу проведено конкурс малюнків на тему: «Казка - це свіжий вітер, що роздмухує вогник дитячої думки». Різнобарв’ям кольорів та відтінків, що радували погляд і душу, вигравали закінчені  роботи учасників конкурсу.  Серед творчих робіт кращими визнані роботи Єжової Анастасії, Конопатського Дмитра, Скарбан Таміли.




Все починається з добра
В рамках заходів, присвячених 100-річчю з Дня народження В.Сухомлинського, в Могутненському НВК проведено бесіду з першокласниками «Все починається з добра». Під час бесіди діти ознайомились з оповіданнями  та казками Василя Олександровича. Здобувачі освіти  ще раз переконались, що такі поняття,  як милосердя, чуйність, доброта, співчуття, розуміння є дуже актуальними в будь – який час і життєво необхідними для кожної людини.



Без миру нема дитинства, нема майбутнього
Кожного року у всіх куточках Землі 21 вересня відзначають Міжнародний день миру.
Мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання усіх українців, котре вони висловлюють вголос так згуртовано, як ніколи раніше. До відзначення цього свята щороку долучається і наш Могутненський НВК. Здобувачі освіти 1-11-х  класів приєдналися до Всеукраїнської акції «Голуб миру». Діти виготовили та прикрасили НВК паперовими голубами, аби показати наскільки важливими є мир, свобода, добро і повага. У класах проведені бесіди та години спілкування «Мир на планеті – щастя всім дітям». Учні 11 класу провели загальношкільну інформаційну хвилинку «Разом заради миру».


 
Вчимося рахувати


Вшанування пам’яті жертв політичних репресій


З метою вшанування пам’яті жертв Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років у Могутненському НВК було проведено годину історичної пам’яті для учнів 10 класу «Масовий терор 1937 – 1938 рр.. Погляд через роки». Головною метою заходу стало вшанування пам’яті жертв Великого терору та донесення до учнів об’єктивної інформації про злочини, вчинені у XX ст. комуністичним режимом на території України.

А також у школі були проведені інформаційні хвилинки "Уроки минулого", "Реабілітовані історією" та переглянуто фільм на дану тематику.




Ті, хто робить добрі справи
Волонтерський загін «Прометей» Могутненського НВК надав посильну допомогу сім’ї ветеранам праці Сіренко. Члени загону викопали картоплю, зібрали урожай перцю, помідорів та гарбузів. Натомість Сіренко Віктор Павлович пригостив всіх солодкими кавунами та виноградом, а Віра Григорівна, яка пропрацювала в Могутненській школі 45 років, розповіла цікаві історії з шкільного життя батьків волонтерів. 




Знай свої права
19 вересня 2018 року в Могутненському НВК з учнями 3 класу проведено годину спілкування «Мир і дружба – не дива, або знай свої права». Здобувачі освіти в цікавій ігровій формі дізналися, що таке права та обов'язки. Діти переглянули відео на тему прав людини та дитини, класний керівник Вареха Н.І.  провела «Казкову вікторину» (на прикладі казок та казкових героїв розбирали різні ситуації, які вимагали знання законів та прав людини), грали ігри «Права чи Обов'язки» та «Правда- неправда». Діти ознайомилися з правами, що гарантуються законом та вчилися на прикладах користуватися своїми правами. Захід мав велике пізнавальне значення.




 Я – маленька людина
В рамках правопросвітницького проекту «Я маю право!» в Могутненському НВК було проведено конкурс малюнків на асфальті «Я – маленька людина». На асфальті здобувачі освіти 1 класу кольоровою крейдою передавали в малюнках свої почуття. Малюнки вийшли яскравими та веселими. Всі отримали велике задоволення від малювання.


100-річчя подій  Української революції 1917-1921 рр..
Українська революція 1917–1921 рр. – один із найважливіших і найскладніших періодів в історії українського народу у ХХ столітті. З метою виховання поваги до історичного минулого 18 вересня 2018 року в Могутненському НВК проводилася виховна година «Україна у визвольному вогні» з учнями 9 класу, класний керівник Каюн Ю.В. Під час якої діти усвідомили історичне значення подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку ХХ століття та утвердженням української державності у формі Української Народної Республіки, їх впливу на процеси відновлення Української незалежності у 1991 році, сучасну консолідацію українського суспільства.



Запобігання торгівлі людьми
Щоб   привернути увагу, розповісти про ризики,  на які наражаються українці,17 вересня 2018 року з учнями 8 класу  Могутненського НВК класний керівник Прудченко О.І. провела урок протидії торгівлі людьми на тему «Торгівля людьми – сучасне рабство». 

Мета уроку - підвищити рівень поінформованості та усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорити причини, форми та ознаки цього явища, закріпити знання і формування навичок безпечної поведінки в кризових умовах.  

Протягом уроку учні переглянули   відеофільм «Запобігання торгівлі людьми та експлуатація дітей» та створили плакати на тему протидії торгівлі людьми.









Революція Гідності. Як все починалось

З метою вшануванню подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні 17 вересня 2018 року у Могутненському НВК учні 11 класу з класним керівником Баришевою А.М. провели годину спілкування «Революція Гідності. Як все починалось».
Метою заходу було не тільки бажання нагадати учням про ці визначальні події у новітній історії України,  а й виховувати в них патріотичну свідомість, любов до Батьківщини, бажання стати гідними громадянами України.
Під мелодію гімну Небесної Сотні «Пливе кача» була запалена свічка, а під звуки метроному всі присутні схилили голови у хвилині мовчання.




Тиждень знань правил дорожнього руху
В Могутненському НВК з 10.09 по 14.09.2018 року проходить  Тиждень безпеки життєдіяльності «Молодь за безпеку дорожнього руху!»
Тиждень розпочався загальношкільною лінійкою, на якій ознайомили з планом роботи.  Класні керівники провели виховні години, бесіди, години спілкування про правила дорожнього руху.
Учнівське самоврядування «Козацька Республіка» організувало для учнів показ мультфільмів для  1-4 класів, відеороликів на тему «Безпека пішоходів – у руках самих пішоходів!» та конкурс стінгазет «Безпека на вулиці».
Вчителі початкових класів провели з дітьми вікторину «Дорожня грамота» під час якої учні  удосконалили і узагальнили знання з правил дорожнього руху та безпеки пішоходів.  
Цікаво та повчально пройшли практичні навчання домедичної допомоги «Знаю, вмію, врятую»  з медичною сестрою Гаврилюк Т.Г.









Волонтер завжди допомагає,
бо у грудях добре серце має
Волонтерський загін «Прометей» Могутненського НВК завжди готовий надати свою допомогу. 05.09.2018 року члени волонтерського загону прибрали територію дитячого майданчика села та пофарбували ігровий будиночок. Відтепер малюки із задоволенням будуть проводити свій вільний час на дитячому майданчику, який вражає своєю чистотою та яскравістю.


ДЕНЬ ЗНАНЬ 2018
День знань! Це особливе свято для всіх школярів, а особливо першокласників та їх батьків. У Могутненському НВК пройшла урочиста зустріч першокласників з великою шкільною родиною. На святі була присутня заступник голови районної ради Вітюк Наталія Миколаївна, яка привітала першокласників з Днем знань та вручила цінні подарунки. Побажала всім миру, злагоди, добра, натхнення, щоб кожен день був сповнений радістю, щастям і теплом.  Директор ПП «Влад» Демченко Юрій Миколайович подякував вчителям за щоденну самовіддану працю, розуміння, мудрість і терпіння та подарував для потреб НВК принтер. А від народного депутата України Станіслава Березкіна першокласники отримали канцтовари. 
Пролунав перший шкільний дзвоник 2018-2019 навчального року. Нехай він буде успішним і щасливим! Свято промайнуло швидко, яскраво й урочисто.















«Благослови, мати, весну закликати»

16 березня 2018 року в стінах Могутненського НВК відбувся святковий вечір «Благослови, мати, весну закликати», який підготували і провели учні 10 класу (класний керівник Баришева А.М.). Мета заходу: розвивати любов до традицій свого народу, ознайомлення з традиціями та обрядами пов’язаними з зустріччю весни. На вечорі учні ознайомилися з святами весняного циклу. Розглянули народні прикмети на свято Явдохи. Згадали народні приказки та прислів’я про весну. Провели весняні ігри та розваги. Учні поринули у вир народних традицій, обрядів пов’язаних з весною. Свято залишило незабутні враження.






Профорієнтаційна робота
Сьогодні до нашого НВК завітав провідний фахівець з профорієнтації  Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості Задорожний Тимур Сергійович. Який провів з учнями 8 класу профорієнтаційну лекцію, ознайомив їх з «Барометром професій» нашої області. Учні переглянули презентації про робітничі професії, а також пройшли тест на визначення професійного спрямування. Діти багато дізналися про різні професії, які користуються попитом на ринку праці в Кіровоградській області. Зустріч дала корисну інформацію для роздумів про майбутнє.


День пам’яті Героїв Небесної Сотні
20 лютого 2018 року в День пам’яті Героїв Небесної Сотні  учнівський та педагогічний колективи Могутненського НВК вшанували подвиг  Героїв Небесної Сотні на лінійці пам’яті «У нашій пам’яті вони назавжди залишились», яку підготували учні 5 класу, класний керівник Леміш О.О..  Лінійку розпочали виконанням Гімну України.  Слава Україні — Героям слава, Слава Героям Майдану», — ці слова лейтмотивом  прозвучали на заході. Поіменно згадали героїв, які  загинули на Майдані Незалежності. Пам'ять про загиблих вшанували хвилиною мовчання.



 15 лютого – день виведення військ з Афганістану
15 лютого в Україні День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, а також 29-а річниця виведення радянських військ з Афганістану.
У НВК сьогодні учнями 11 класу, класний керівник Майстренко М.В., проведено загальношкільну лінійку «Ціна чужої війни».  Головним завданням заходу - довести, що війна – це страшний для всього людства період історії.
Закликаємо всіх пам’ятати й поважати ветеранів воїнів – інтернаціоналістів, які пройшли через цю війну.





День всіх закоханих
14 лютого - День Святого Валентина – день, коли люди відкрито говорять про найпрекрасніше у світі почуття – про кохання.
У цей холодний лютневий день в Могутненському НВК на душі тепло як ніколи, а повітря заполонили відчуття щастя і романтики. Рано-ранесенько почала працювати  святкова пошта, адже «Скринька кохання» була переповнена валентинками. Одинадцятикласники, класний керівник Майстренко М.В., підготували вечір та запальну дискотеку для старшокласників. Різноманітні конкурси, веселі забави, чарівні танці, мелодійні пісні створили атмосферу радості й тепла. Кожен учасник переконався в тому, що День закоханих – свято чудес, яскравих вражень і кохання.




Казка «Ріпка»
Казка – це світ чарівний та незвичний,
Казка – це диво, сповнене краси.
Поринуть в казку, це ж бо так цікаво,
Це справді свято, радість для душі.

На завершення Тижня казки 09.02.2018 року  учні 7 класу, класний керівник Прудченко О.І.,  презентували для дитячого підрозділу та учнів 1-11 класів українську народну казку «Ріпка», але на новий лад. Семикласники під час виступу розкрили  безліч своїх талантів та можливостей. Глядачі зустрічали героїв казки бурними оплесками.
Щиро дякуємо учням, які брали участь в інсценізаціях казок в рамках Тижня казки, за їх артистизм та любов до книги.




Казка «Червона Шапочка»
«Забута казка — це золоте намисто, яке впало на морське дно» — кажуть старі люди. 08 лютого 2018 року відбулась інсценізація казки «Червона Шапочка»Учасниками були учні 3-го класу, класовод Вареха Н.І. Учні школи, гості,вчителі мали можливість зустрітися з героями казки.У глядачів велике захоплення викликали учасники дійства.





Безпечний Інтернет

Сьогодні світом рухає інформація. Процес передачі інформації помітно прискорився, оскільки середина 20 століття принесла людині безліч нових технологій, за допомогою яких транслювати інформацію можна в онлайн-режимі в дуже великих обсягах і буквально в будь-яку точку планети та навіть за її межі. 
В День безпечного Інтернету педагогічні працівники Могутненського НВК взяли за мету достукатися до кожної людини та донести важливу інформацію про те, що від кожного з нас залежить наша безпека в онлайн просторі. Вчитель інформатики Торубара О.М. провела бесіду «Безпека в Інтернеті» для учнів 3-4 класів, на якій було розкриті питання, пов’язані з правильним користуванням мережею, про можливі ризики в Інтернеті, про різноманітні антивірусні, антишпигунські програми. Учні 10-11 класів підготували мультимедійні презентації «Безпечне користування соціальними мережами», в яких ознайомили з основними загрозами, що є в соціальних мережах та засобами боротьби з ними. Для учнів 8 класу вчитель інформатики Олійник О.С. провів інформаційну хвилинку «Правила безпечного Інтернету для дітей».


Казка «Коза-дереза»
В рамках Тижня казки 06.02.18 р. в Могутненському НВК свої артистичні здібності перед учнями школи продемонстрували четвертокласники, класовод Савченко С.А., поставивши виставу «Коза-дереза». Всі гарно вивчили ролі казкових героїв, підготували красиві декорації та костюми. Діти вели себе на сцені, як справжні актори. Глядачі були задоволені та підтримували акторів бурхливими оплесками.






Тиждень казки
Казковий КВК

5 лютого для учнів 1- 4 класів бібліотекарем Шевко С.А. був проведений “Казковий КВК”. Дві команди “Казкознавці” та “Всезнайки” доводили одна одній, яка з них найкмітливіша, найвеселіша, найрозумніша, а також – хто найкраще знає казки. Діти з великим задоволенням брали участь у різноманітних конкурсах і забавах. Нелегко було журі визначити переможців. Але щодо перемоги, то тут – нічия. Обидві команди отримали грамоти, чудовий настрій та солодкі подарунки.




День пам’яті Героїв Крут
29 січня – День пам’яті Героїв Крут. Цей день є одним із символів боротьби українського народу за свою незалежність. Ця трагічна подія в історії Української держави є символом патріотизму юного цвіту нації. 100 років тому молоді захисники щойно посталої Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху. З метою патріотичного виховання учнівської молоді, збереження історичної пам’яті, зміцнення пошани українських громадян до незалежності України в Могутненському НВК пройшли заходи, присвячені подвигу героїв бою під Крутами:
Тематична лінійка «Крути – символ українського патріотизму»;
Години спілкування, виховні години  «Пам’яті тридцяти», «Герої Крут. Міфи та реальність», «Герої Крут – вічно живі», «Сторінки боротьби за державну незалежність України: герої Крут», «На Аскольдовій могилі поховали їх…»
Круглий стіл «Крути: подвиг і трагедія».



В’ячеслав Чорновіл – борець за незалежність України
З нагоди відзначення 80-річчя від дня народження видатного українського політика, незмінного лідера Народного Руху України В’ячеслава Чорновола в Могутненському НВК вчитель історії Шевко С.Г. провів урок-пам’яті «В’ячеслав Чорновіл – борець за незалежність України». Діти дізналися про життя видатного українського правозахисника та дисидента. Ознайомилися із його творчістю як журналіста та публіциста.

Вивчаючи віхи життєвого досвіду В’ячеслава Чорновола сьогодні, можна багато усвідомити і багато зробити у майбутньому для розбудови української держави.


День Соборності України
Це свято відзначаємо щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно – Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
22 січня 1918 року у приміщенні Київського Будинку вчителя було підписано Четвертий універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. А 1919 року в цей самий день на Софіївській Площі в Києві було проголошено Акт Соборності українських земель.
З метою  формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення  Дня Соборності України в школі організовано та проведено ряд заходів:
-загальношкільна лінійка  «Україна – єдина Соборна держава»;
-книжкова тематична виставка літератури в шкільній бібліотеці “Соборна Україна: від ідеї до життя”;
-виховні години: «Україна – єдина держава»,  «Славетні імена України», «Великі творці Соборності».






Зимові ігри на свіжому повітрі
Як добре, що настала зима! Чистий сніжок, морозець поліпшують настрій! Сніг взимку – це найголовніше! Можна стільки різноманітних ігор вигадати. Учні подовженого дня могли повною мірою насолодитись першим снігом.

Граючись на свіжому повітрі, діти не тільки отримують задоволення, але і користь для здоров’я. Зимові ігри – це користь. Такі прогулянки є кращою гарантією стійкого імунітету.





Новий рік
Новий рік -  це  радісна подія, особливо для дітей, коли збуваються всі мрії. У нашому НВК завжди організовують ранки для вихованців дитячого підрозділу та молодших класів і вечір для старшокласників.
Новорічні заходи пройшли успішно, атмосфера була весела та радісна.

З Новим 2018 роком!!!







Андріївські вечорниці
13 грудня 2017 року в стінах Могутненського НВК пройшов вечір «Андріївські вечорниці». Метою заходу є відтворення обряду проведення вечорниць, сприяння виховуванню бажання відроджувати  і оберігати народні звичаї, розвиток усного мовлення, формування почуття любові до рідного краю.

6 грудня – День Збройних Сил України

6 грудня відзначається День Збройних Сил України –  це всенародне свято захисників рідної землі, які стоять на варті державного суверенітету, недоторканності і цілісності України. Тому і наша школа просто так не оминула цю дату. Вчитель фізичного виховання Геля О.Г. провів спортивні змагання, а дівчатка привітали хлопчиків листівками та солодкими подарунками.




Всесвітній день боротьби зі СНІДом
1 грудня учні і педагогічний колектив Могутненського НВК приєдналися до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, головною метою якого було звернути увагу суспільства на проблему, яка турбує весь світ.
Класні керівники провели з учнями бесіди та тему «Скажи СНІДу – НІ!». Медична сестра Гаврилюк Т.Г. провела з учнями профілактичну бесіду « СНІД – невиліковна хвороба.
Про проблему ВІЛ більше не слід мовчати!



Колосок осінній 2017

30 листопада  в НВК проходив Міжнародний природничий інтерактивний конкурс «Колосок» в якому взяли участь 27 учнів. Виконуючи різноманітні та цікаві завдання діти збагачували свій багаж знань з фізики, біології та хімії. Всі учасники отримали задоволення від участі у конкурсі. А тепер чекаємо з нетерпінням результатів. 



Прости нас, пам’яте, прости!
Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-33 років.
Пам’ять людей про голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали. Людську пам’ять було взято під конвой. На роки, на десятиліття... Страшне приневолене мовчання... Довго чекали, але дочекались коли ожила, проснулась людська пам’ять, розверзлись її глибини і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями.

З нагоди відзначення пам’ятної для українського народу дати, в НВК було проведено загальношкільну лінійку «Прости нас, пам’яте, прости!», виставку стіннівок, оформлено виставку тематичної літератури «Ми пам’ятаємо». 




День Гідності і Свободи
21 листопада – День Гідності і Свободи, свято, яке встановлене  з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору… Цього дня в нашій школі пройшла загальношкільна лінійка «Україна – територія гідності й свободи».


Тиждень знань пожежної безпеки

З метою популяризації знань правил пожежної безпеки, розвитку умінь, навичок обережної поведінки з вогнем та вогненебезпечними речовинами, виховання бережливого ставлення до свого здоров'я та здоров'я оточуючих з 06.11.2017 по 10.11.2017 в Могутненському НВК І-ІІІ ступенів проходив тиждень знань пожежної безпеки на тему: "Сірники не чіпай – вогонь не закликай!". Розпочався тиждень загальношкільною лінійкою, на якій учні пригадали правила поведінки під час пожежі, основні засоби пожежогасіння. Класні керівники 1- 11 класів провели виховні години, бесіди, круглі столи, вікторини, години спілкування відповідну тематику. 



Інтелектуальні ігри

09 листопада 2017 року наша команда «Самураї» прийняла  участь  у районному етапі інтелектуальних ігор. Хоч ми й не стали переможцями, але отримали величезне задоволення від гри.



Halloween  party
27 жовтня відбулося свято до Дня всіх Святих. Хоч це й не наше свято та учні забажали його провести в стінах нашого НВК.  Організаторами були учні 11 класу.  Під час цього свята було проведено багато конкурсів, розіграні різні призи, відбувся конкурс на кращий костюм та стінівку. Учасники та гості свята були задоволені, атмосфера - надзвичайно весела і трішечки моторошна.








Козацькі забави
Продовжуючи славні і шляхетні традиції нашого народу, у Могутненському НВК І-ІІІ ступенів 20 жовтня проведено щорічне спортивно-розважальне свято «Козацькі забави». Козацький дух, силу, мужність та витривалість перевіряли на собі учні школи, беручи участь у різноманітних спортивних змаганнях козацького спрямування: «Козацькі ковалі», «Переправа з мішками», «Силачі», «Спритна козачка», «Швидкий журавель», «Метання булави та колоди», «Стрибунець» та інші. Хлопці 10-го класу зварили найсмачніший куліш, який оцінили всі учні школи. Свято вдалося на славу!






Посвята в козачата

13 жовтня в стінах Могутненського НВК відбулося свято "Посвята в козачата"  приурочене до дня козацтва. Педагог-організатор Прудченко О.І.  разом з кошовим паланки ім. Б.Хмельницького  підготували святковий концерт на якому учнів 5 класу прийняли в козачата.



День миру
Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть спокійно, земля не здригається від страшних вибухів. Щороку 21 вересня люди у різних куточках планети відзначають Міжнародний день миру, свято, покликане змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити що-небудь заради спокою на Землі.  Мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання усіх українців, котре вони висловлюють вголос так згуртовано, як ніколи раніше. До відзначення цього свята щороку долучається і наш НВК. Учні 1-11 класів влаштували флешмоб «Голуб миру». В класах проведені бесіди та години спілкування «Мир на планеті – щастя всім дітям». Відбулася виставка дитячих малюнків та стінгазет «Мир очима дітей». 





Олімпійський тиждень
Традиційно в закладі пройшов олімпійський тиждень.
Всім відомо, що здоров’я – це найцінніший скарб.
Саме тому наші учні розуміють наскільки важливо займатись фізичною культурою та спортом.



Тиждень знань правил дорожнього руху
З кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах країни. А це, в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому великого значення набувають знання правил дорожнього руху та їх дотримання.

Тиждень безпеки дорожнього руху - це дні масштабних та інформативних заходів, націлених на підвищення обізнаності та усвідомлення кожним найгостріших проблем безпеки дорожнього руху.
Відповідно до тематики тижня в НВК були проведені заходи, а саме: тематична лінійка, виховні години, бесіди, години спілкування, перегляд мультфільму «Уроки тітоньки Сови. Азбука безпеки на дорозі», конкурс стінівок «Безпечний рух», виступ агітбригади ЮІР.






1 вересня - День знань
1 ВЕРЕСНЯ - День знань - особливе свято! Завжди яскраве, насичене емоційністю та хвилюючою атмосферою. Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі поздоровлення i кожне людське серце, хвилюючись, відгукується на заклик першого дзвінка! У цей день від всієї душі хочеться побажати успіхів у навчанні та щоб новий навчальний рік приносив тільки приємні враження!  




День Конституції України
З метою гідного відзначення 21-шої річниці Конституції України у 2017 році у Могутненському НВК протягом червня проведено інформаційно-просвітницькі та виховні заходи для школярів з питань формування правової культури, виховання громадянської свідомості та поваги до Основного Закону України.


Екскурсія на Хортицю
20 червня 2017 року відбулася екскурсія до м.Запоріжжя. На о.Хортиця Діти побували в Музеї історії козацтва, експозиції якого розповідають про витоки козацтва. Вихованці з цікавістю розглядали двір фортеці, козацькі гармати, церкву покрови Пресвятої Богородиці, сторожову вежу, курені. Цікаво було відвідати театралізований виступ січових козаків, де розповідали про козацьку зброю і показали вмінні володіти нею. Всі в захваті від сили, мужності та техніки бойових мистецтв січових козаків. З хортиці ми продовжили свою екскурсію до м.Запоріжжя та відвідали музей "Ретро-техніки".







  День талантів
 Цього дня у пришкільному таборі "Сонечко" при Могутненському НВК був день талантів. Діти вкотре довели, що нам є чим пишатися. розважальна програма "Хай щастю дитини не буде кінця" була насиченою і різноманітною.
Діти виявили різноманітні таланти в співах, танцях, образотворчому мистецтві. Чудово співали пісню "Козачата".
Провели конкурс малюнків "Моє дитинство". Вихованці табору підійшли до завдання дуже творчо та із задоволенням малювали під музичний супровід. Малювали не тільки на папері, а й на асфальті, що виявилося для дітей дуже цікавим та захоплюючим процесом. Всі роботи були гарними та різноманітними: хтось малював рідну хату з гойдалкою в дворі, хтось - вірних друзів під час улюбленої гри, хтось - хобі своє змалював...




День самий, самий...
Цей день пройшов в атмосфері здорової конкуренції. Було проведено спортивний конкурс «Самий, самий…», ігри на увагу «Берег – річка», «Карлики - велетні». Діти отримали нагороди та масу задоволення.


Волонтер з Гонконгу навчатиме могутненських учнів англійської
Чанг Кіт Вонг ( Chung Kit Wong) або просто Наталі з Гонконгу, стала справжнім другом та помічником для учнів та викладача мовного табору “Non-Stop” на базі Могутненського НВК.
З 12.06 по 21.06 Наталі навчатиме дітей англійської, буде проводити з ними цікаві тренінги та заняття.
Вона без проблем знайшла спільну мову з дітьми та зуміла знищити мовний бар'єр. Завдяки її оптимізму та доброзичливості учні завзято виконували творчі завдання, презентували результати англійською та брали участь у різноманітних іграх.
Наталі вперше бере участь у подібному проекті, хоча у 2014 році була волонтером у Камбоджі, де займалась дослідницькою роботою. 


Подорож «Сонечка» містом Черкаси
9 червня вихованці табору «Сонечко» при Могутненському НВК мандрували містом Черкаси. Спочатку вихованці відвідали Черкаський зоопарк. Діти отримали масу задоволення спостерігаючи за тваринами, які зібрані з усіх куточків нашої планети. Наступною станцією був Річковий вокзал на якому діти мали змогу кататись на катері. Далі наш маршрут проліг зоряним шляхом, прокладеним екскурсоводом черкаського планетарію. І для відновлення сил, в кінці подорожі з задоволенням відвідали «McDonalds»



День екології
Екологічна культура учнів – одна з необхідних складових рис справжнього громадянина, який займає в суспільстві активну життєву позицію. У цій діяльності виховується як любов до природи, так і творча активність. День екології в пришкільному таборі «Сонечко» пройшов цікаво і плідно. Було проведено екологічну гру «Знайте, любіть і бережіть», виставку малюнків «Я малюю природу», вікторину на природі «Лікарські рослини свого краю».

День космічної фантазії
Цікаво пройшов день космічної фантазії в нашому таборі. Астрономія — найдивовижніша серед наук. Можливо, що й найдавніша з усіх наук. Кожен загін намалював планету на якій живуть прибульці. Діти – висловили побажання планеті Земля, розповіли про життя на тій планеті, з якої вони прилетіли, показали танці «Маленькі інопланетяни». Були намальовані малюнки про уявні  пригоди космічних прибульців на вигаданих планетах. Створені макети космічних кораблів. Цікаві пісні співали діти про космос. Проведені були ігри, вікторини «А чи знаєте ви?»


    День казки
Сьогодні у нас незвичайний деньок:
У казку сьогодні ми зробимо крок.
Із казкою ми вже стрічались не раз,
І знову вона завітає до нас.
В казках є завжди перешкоди, та ЗНАЄМ:
Для творчих дітей їх ніколи немає.
Радо нас зустрічай, «Сонечко»!
1 червня відкрив свої двері для оздоровлення 50 дітей пришкільний дитячий табір відпочинку «Сонечко» при Могутнеському НВК І-ІІІ ступенів. Зранку, після ранкової зарядки, відбулось урочисте свято-відкриття «Сонечко» - золота країна!». Всі вихованці отримали в подарунок морозиво, а також грамоти та подарунки. До Міжнародного дня захисту дітей організували цікаві конкурси та ігри.

Останній дзвінок
З квітами, у вишиванках та з усмішками на обличчі школярі Могутненського НВК прощаються з ще одним навчальним роком.
Настанови від вчителів, вітальні промови гостей, віршики від першачків – так у НВК проводжали своїх випускників. Ті ж дякували рідній школі за усі знання та зі сльозами на очах запевняли, що так добре їм більше ніде не буде.
Голуби – в небо, останній дзвінок та гімн – і ось уже випускників першачки проводжають на свій останній урок.



День пам’яті жертв політичних репресій
З метою формування національної свідомості, патріотичного виховання дітей та учнівської молоді та гідного вшанування жертв політичних репресій у Могутненському НВК проведено виховну годину «День пам’яті жертв політичних репресій».



День Європи 
День Європи в Україні відзначають щорічно у третю суботу травня з 2003 року. Відзначення Дня Європи в нашій державі - це спосіб приєднання до тих цінностей, які дотримуються в ЄС.
З метою поглиблення знань учнів про Європу, формування європейського світогляду, підвищення громадянської та політичної культури у школі пройшов День Європи під гаслом “Європа багатолика: єдина, близька і велика!”. В цей день проведено загальношкільне свято на тему «Подорож країнами Європи», під час якого учні познайомилися з культурою, цікавими фактами та навіть мовою країн, які було презентовано.





 День вишиванки
Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

Цього тижня в НВК відбувся День вишиванки. Дрес-кодом дня була вишиванка, і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки.

Прощавай, Букварику!
Прощавай, Букварику, в школі перший друже,
Ми тобі, Букварику, дякуємо дуже.
Традиційне шкільне свято – свято Букваря - відбулося у 1класі. Це свято, на якому першокласники прощаються зі своїм першим і головним підручником - Буквариком.
До цього свята дітки старанно готувалися. Завітали до першокласників усі ті, хто був з ними протягом всього навчального року. Це перша вчителька Торубара Ольга Михайлівна, директор школи Красіліч Зоя Андріївна, вчителі школи, учні, батьки, бабусі, дідусі, братики і сестрички.  







«Ми – учасники дорожнього руху»
З 08 по 13 травня в Могутненському НВК проходив Тиждень безпеки дорожнього руху на тему «Ми – учасники дорожнього руху».
Протягом тижня класними керівниками були проведені виховні години, години спілкування, бесіди на відповідну тематику та єдиний національний урок «Безпека на дорозі – безпека життя».
Педагог-організатор Прудченко О.І. разом з учнівським самоврядуванням підготували виступ агітбригади ЮІР «Це повинні знати всі!»

День Перемоги над нацизмом
9 травня – День Перемоги – свято і світле, і сумне одночасно. З одного боку, наша армія здобула перемогу, звільнила нашу країну. Але все це дуже дорогою ціною – мільйонів життів, річок сліз і безліччю покалічених доль. Подякувати ветеранам – живим і померлим – за їхній подвиг у день 9 травня – найменше, що ми можемо зробити.
Біля пам'ятника загиблим воїнам в с.Аврамівка 
Біля пам'ятника загиблим воїнам в с.Могутнє


Біля обеліска Слави в с.Могутнє

Вахта Пам’яті
Схиляємо голови перед подвигом наших земляків    
Вічна пам'ять тим, хто не повернувся з фронтів
Другої Світової війни!
08 травня 2017 року учні Могутненського НВК несли почесну Вахту Пам’яті біля пам’ятника загиблим воїнам та обеліска Слави



Допомога волонтерського загону "Прометей"
Волонтери Могутненського НВК 03 травня 2017 року в рамках акції «Ветеран живе поруч» прибрати територію біля обістя ветерана Другої світової війни Ткаченка Олексія Івановича.



05 травня 2017 року прибрано території пам’ятників сіл Аврамівка та Могутнє та біля обеліска Слави.





День пам’яті Чорнобильської трагедії
31 рік відділяє нас від Чорнобильської катастрофи, а той чорний день трагедії продовжує хвилювати людей: i тих, кого вiн зачепив своїм недобрим крилом, i тих, хто пізніше народився далеко від покривдженої землі. Цей день не минув безслідно, вiн приніс свiту багато трагедій і буде завжди об’єднувати всіх одним спогадом, однією печаллю, однією надією.


День ЦЗ
За традицією в рамках Тижня безпеки життєдіяльності «Безпека твого життя»  14.04.2017 року у Могутненському НВК проведено день ЦЗ. Учні 6-11 класів переглянули навчальні фільми «Це потрібно знати кожному», «Небезпечна знахідка», учні 1-4 класів переглянули мультфільми із серії «Корисні підказки».
Вчитель фізичного виховання Геля О.Г. провів військово-спортивну естафету з учнями 8-11 класів та практичне заняття на якому учні вчилися користуватися засобами індивідуального захисту та виготовляти найпростіші засоби захисту органів дихання.
Вчитель основ здоров’я  провела вікторину «Безпека твого життя».

Відпрацьовано дії за сигналом «Увага, всім!» з наступною евакуацією учнів та персоналу НВК.






Свято Пасхи
Ось і прийшла весна – найпрекрасніша пора року. І саме з весною приходить в нашу оселю найголовніше свято християн – Пасха, або Великдень. Воно супроводжується численними прекрасними звичаями і традиціями, які ми зберігаємо, розвиваємо та передаємо з покоління в покоління.
Великий день! Великий день!
Ясний Великдень на землі!
Багато радості й пісень
приніс вам янгол на крилі...
Веснянку діти хороводять -
Христос Воскрес! Христос Воскрес!
Сьогодні й сонце не заходить,
а сяє й сяє із небес.
І наш НВК долучився до святкування Великодня. Вихованці дошкільного  підрозділу підготували святкову програму «Великодні дзвони». Учні школи
розписали писанки, крашанки  і прикрасили ними пасхальне дерево, а також переглянули презентацію «Символіка української  писанки».





Тиждень знань безпеки життєдіяльності

 "Безпека у твоєму житті"
10.04.2017 року розпочався Тиждень безпеки життєдіяльності  на тему "Безпека у твоєму житті". Класні керівники провели виховні години, години спілкування, бесіди на дану тематику. 




День довкілля
Багато з того, що нас оточує, залежить від нас самих. Чисті вулиці і парки, території наших будинків — це те, на що ми можемо впливати. Кажуть, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять... І тому теплого сонячного дня  08 квітня 2017 року  учні нашої  школи вийшли на свої ділянки.  Весело  і завзято працювали на своїх територіях. В рамках проведення Дня довкілля  учнями та працівниками  нашої  школи було здійснено генеральне прибирання території школи.



"Серце до серця"
Волонтери Могутненського НВК долучилися до участі у ХІІ Всеукраїнській акції "Серце до серця" 2017 р. для дітей з вадами зору. В рамках акції зібрано 1226 гривень. Волонтери дякують усім небайдужим жителям с.Могутнє.

«Рух заради здоров’я»
В рамках фізкультурно-оздоровчих заходів «Рух заради здоров’я» на базі Могутненського НВК І-ІІІ ступенів були проведенні змагання. Учні школи приймали активну участь у змаганнях з волейболу, футболу та масового забігу. Для учнів початкових класів були проведені «Веселі старти». Позитивним емоціям не було меж. 






Шевченківські дні в школі
Традиційно з 9 березня у школі розпочалисья дні, присвячені Тарасу Григоровичу Шевченку. У рамках проведення Шевченківських днів учні 6-8 класів читали Кобзар. Учні 9-11 класів розповіли молодшим школярам про     Т.Г. Шевченка. Бібліотекар Шевко С.А. провела у 1-4 класах виховну годину «Вінок кобзареві». 10 березня проведено конкурс малюнків до творів Т.Г.Шевченка.



Міжнародний день 8 Березня

Шановні жінки та дівчатка!
Хай пролісок перший дарує вам ніжність,
А сонце весняне дарує тепло
Уберезні вітер несе хай надію
І щастя, і радість, і тільки добро!





День пам'яті Героїв Небесної Сотні 
20 лютого - день пам`яті Героїв Небесної Сотні. Цей день став символом великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави.
     Сьогодні для усіх день почався з виконання Державного Гімну України, а перший урок пройшов під гаслом «Від Революції гідності до Країни гідності». Учні 11-го класу провели загальношкільну лінійку «Вони помирали, щоб жила Україна».
А сотню вже зустріли небеса..
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров´ю перемішана сльоза….
А батько сина ще не відпускав..
Й заплакав Бог,побачивши загін:
Спереду — сотник ,молодий,вродливий
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній-сивий-сивий..
І рани їхні вже не їм болять..
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла…

Людмила Максимлюк


Валентинів день
             День святого Валентина - одине з найбільш зворушливих неофіційних свят. У багатьох європейських країнах цей день вже давно служить прекрасним приводом для закоханих зізнатися в своїх почуттях. Традиція дарувати валентинки чарівні листівочки з освідченнями в любові прижилася і в нашій країні. В п’ятницю 17.02.17  учні 9 класу провели  вечір на тему «Валентин єднає серця». На святі присутні познайомилися з історією свята, декламували вірші про кохання, а також було багато цікавих конкурсів та  пісень на дану тематику.




Афганістан: біль душі і пам’ять серця
15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Саме цього дня  1989 року з Афганістану були виведені радянські війська, які протягом десяти років брали участь у війні на території цієї країни. Цю війну ніхто не оголошував, але вона забрала життя багатьох українців і залишила по собі невиліковні рани у 150 тисячах українських родин.
У Могутненському НВК  було проведено виховні години та лінійку «Афганська війна – не наша вина», з метою вшанування громадян, які виконували військовий обов’язок на території інших держав  та з нагоди 28-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

Минають дні, ідуть роки.
Життя  листки перегортає.
А  біль Афгану – навіки,
В душі чомусь не замовкає.




Здоров'я - над усе!
10 лютого 2017 року медична сестра Гаврилюк Тетяна Григорівна провела з учнями старших класів урок – лекцію «Шляхи передачі і методи захисту від ВІЛ».  Метою якої було сформувати в учнів поняття про здоров’я, ВІЛ, СНІД, ІПСШ, шляхи їх передачі та методи захисту.


День безпеки в Інтернеті
День безпеки в Інтернеті відзначається більш ніж в ста країнах і координується об’єднаною мережею Insafe/INHOPE, за підтримки Європейської комісії, а також 31-им національним центром забезпечення безпеки в Інтернеті по всій Європі. В Могутненському НВК  вчитель інформатики Олійник О.С. розповів та показав дітям відео-презентацію «Безпека в інтернеті» її метою є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.


Тиждень здорового способу життя
6 лютого розпочався Тиждень здорового способу життя на тему «Зроби свій вибір на користь здоров’ю».
Класними керівниками 1-11 класів проведено виховні години «Здоров’я  - цінність нашого життя», «Здоров’я мати вік біди не знати»,«Обираємо здоровий спосіб життя», «Ми за здоровий спосіб життя», «Здоров'я - найцінніший скарб» та ін.
Протягом тижня в приміщенні бібліотеки на учнів чекає виставка - огляд літератури, тема якої «Здорова дитина – здорова нація».





До річниці народження Євгена Маланюка
 01 лютого 2017 року 120 років від дня народження українського письменника Євгена Маланюка.  Український письменник, поет, культуролог-енциклопедист, публіцист, літературний критик. В Могутненському НВК педагогом-організатором Прудченко О.І. і вчителем української літератури Меренковою А.Є. було проведено годину спілкування "Життєвий і творчий шлях Є.Маланюка". На якій діти дізналися про життєвий і творчий шлях поета, проаналізували його поезії та дізнались багато цікавого про Україну тих часів.




День пам'яті героїв Крут
29 січня українська громадськість відзначає День пам’яті героїв Крут. В цей день 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі. 

У Могутненському НВК І-ІІІ ступенів класними керівниками 6-го та 9-го класів проведено виховні години «Їх тут триста, як скло, товариство лягло», «На грані двох тисячоліть чорніє хрест у чистім полі…» до Дня пам’яті героїв Крут.






Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

 Історію неможливо повернути назад. Але необхідно розповісти про неї всю правду. «Пам’ять про Голокост необхідна, щоб наші діти ніколи не стали жертвами, катами чи байдужими спостерігачами», - І.Бауер.  До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту в Могутненському НВК І-ІІІ ступенів 27  січня 2017 року було проведено загальношкільну лінійку «Голокост – трагедія ХХ століття: історія та уроки»,  на якій пригадали найстрашніші сторінки геноциду різних народів та вшанували пам’ять жертв Голокосту хвилиною мовчання.



День Соборності України

Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України – Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпрянська Україна – в одну Велику Україну…
Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу».
         У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого – боротьба українського народу за соборність своїх земель. Це свято відзначаємо щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.
         23 січня в Могутненському НВК провели тематичні уроки та виховні бесіди, конкурс малюнків на тему «Моя єдина батьківщина – Україна», відвідали виставку художньої та історичної літератури в шкільній бібліотеці.
Тобі, Україно, мій мужній народе,
Складаю я пісню святої свободи.
Усі мої сили і душу широку, й життя
Я віддам до останнього кроку,
Аби ти щаслива була, Україно,
Незалежна моя Батьківщино!


Картинки по запросу 14 січня

З Різдвом Христовим!

Хай ангел торкнеться вас ніжно крилом,
зігріє вам серце Різдвяним теплом.
Хай радість, кохання наповнять ваш дім,
оселяться щастя і спокій у нім!

Картинки по запросу привітання з різдвом христовим

Ось і прийшов Новий рік 
           
Новий рік мабуть найпопулярніше свято у багатьох країнах, що відзначається масово, полікультурно, з широким розмахом.  На нього чекають незалежно від кольору шкіри, віросповідання, етнічних традицій. Новорічні свята - це час, який люди проводять разом з сім'єю і друзями. Тож велика шкільна родина Могутненського НВК зустрічала Новий рік 29 грудня. На святі була дуже цікава новорічна програми, багато конкурсів, вікторин та розваг. Члени учнівського самоврядування взяли активну участь у підготовці конкурсів та вікторин в оформленні залу, а також стали казковими героями. Свято пройшло дуже весело і  цікаво. Усі разом гралися, танцювали, співали, водили хороводи і втали всіх присутніх з Новим Роком!
Учнівське самоврядування і адміністрація Могутненського НВК  вітає усіх з Новорічними та Різдвяними святами!
З Новим роком!
З новим щастям!
Хай завжди в очах іскряться
Усміх, радість і кохання,
Хай здійсняться всі бажання!




Немає коментарів:

Дописати коментар